Makijaż mineralny – obalamy mity

Makijaż mineralny to doskonały sposób na uzyskanie zdrowego wyglądu skóry – będzie prezentować się fantastycznie, a co najważniejsze, nie będzie widać, iż mamy na sobie aż tyle kosmetyków. Kosmetyki mineralne są bowiem bardzo specyficzne i ich stosowanie wiąże się przez to z wieloma przekłamaniami – dlatego też niektóre osoby boją się podobnych prób. A to wielki błąd. Makijaż mineralny jest bowiem w pełni bezpieczny i na prawdę pięknie się prezentuje – wystarczy po prostu wiedzieć, jak go stosować i nauczyć się go nakładać. 

O MAKIJAŻU MINERALNYM

Kosmetyki mineralne są sypkie, dlatego też wielu osobom wydaje się, że nie kryją dobrze. Tymczasem częstokroć ich krycie jest o wiele lepsze, niż w przypadku wersji płynnych. Przede wszystkim zaś tego typu kosmetyki są dużo bezpieczniejsze dla naszej skóry – choć wymagają, by była zadbana i nawilżona. Wówczas idealnie przywierają do jej powierzchni i pozwalają nam uzyskać niezwykle delikatny efekt makijażu – nawet gdy nałożyliśmy go na siebie bardzo dużo. Makijaż mineralny ma to do siebie, że jest niedoceniany, choć zasługuje na wielkie wyróżnienie. Na szczęście coraz więcej osób przekonuje się do jego stosowania. Nie wywołuje alergii i dobrze współgra z cerą skłonną do wyprysków, nie podrażniając jej – w przeciwieństwie do kosmetyków powszechnie stosowanych w takich wypadkach. Czasem to co zamaskuje problem na chwilę, tak naprawdę ów problem pogłębi. Lekkie kosmetyki mineralne nie tylko idealnie kryją, ale też nie wnikają zbyt głęboko, nie zatykają naszych porów i nie uszkadzają ich, przez co są dla niej najwłaściwsze.

PRAWDY I MITY

Wokół kosmetyków mineralnych narosło wiele mitów – właśnie przez to niektóre osoby boją się ich stosowania. Nie jest jednak prawdą, że kosmetyki mineralne są szkodliwe – wszystko o co trzeba dbać to stosowanie ich na skórę, która nie jest uszkodzona. Na przykład nie były na niej przeprowadzane jakieś intensywne zabiegi kosmetyczne w niedawnym czasie. Wówczas tlenki mogłyby bowiem wniknąć wewnątrz - a powinny utrzymywać się na powierzchni. Po drugie zaś należy wybierać te kosmetyki, które mogą szczycić się napisem "nano free" lub też "micronized free". Dobrze jest bowiem unikać niepowlekanych tlenków fizycznych do ochrony skóry przed promieniowaniem UV. Wybierzmy zatem te powlekane.

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

Wyglądaj naturalnie, zaufaj kosmetykom mineralnym!

Lorem ipsum dolor sit amet bold font adipiscing elit. Proin vel "italics mauris con lacinia dapibus" sit amet neque. Praesent scelerisque underline amet ante suscipit et aliquet magna fringilla. Bold itallic a purus ut justo.

Powiązane wpisy