Czy Jouer jest wolny od okrucieństwa i wegański?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Produkty Jouer cruelty-free można znaleźć w Sephora, Nordstrom, Beautylish, Beauty Bay i na Amazon.

Jouer jest wolny od okrucieństwa

Jouer potwierdził, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów uważamy, że Jouer jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Jouer na temat polityki testowania na zwierzętach:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Firma Jouer potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego też nie jest zobowiązana do przeprowadzania testów na zwierzętach.

"Na razie nie prowadzimy sprzedaży w Chinach".

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane w przypadku większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityki wolne od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Określenie "Cruelty-Free" jest jednak zwykle używane w celu zasugerowania braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free firmy za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje to, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Jouer nie jest w 100% wegański

"Wegański" w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Jouer nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Ale mają kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Jak sprawdzić, które produkty Jouer są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Jouer są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej. Poniżej znajduje się przykład.

Lista produktów wegańskich Jouer

Od 2021 r. nie będę już regularnie aktualizować tej listy wegańskich produktów Jouer, ponieważ wszystkie ich wegańskie produkty są teraz wyraźnie oznaczone. Sprawdź ich stronę internetową, aby uzyskać najbardziej aktualne i dokładne informacje o tym, które produkty są wegańskie, a które nie.

Poniższe produkty Jouer są odpowiednie dla wegan i nie zawierają żadnych składników ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Złożoność

 • Podkład Essential High Coverage Crème Foundation
 • Korektor w płynie Essential High Coverage
 • Pędzel do korektora Essential Precision Concealer Brush
 • Pędzel do podkładu Essential Precision

Policzki

 • Podwójna paleta różów do policzków Blush Bouquet - Cheeky Summer
 • Paleta sześciu odcieni różu do policzków Bouquet D' Amour
 • Rozświetlający róż do policzków
 • Rozświetlacz w pudrze - wszystkie odcienie

Usta

 • Perłowy błyszczyk do ust Duochrome High Pigment
 • Balsam nabłyszczający Essential Lip Enhancer
 • Błyszczyk do ust High Pigment
 • Perłowy błyszczyk do ust o wysokim pigmencie
 • Pomadka w płynie Long-Wear Lip Crème
 • Długotrwała pomadka do ust w kremie - metaliczna
 • Długotrwały topper do ust
 • Odżywczo-regenerująca maska do ust na noc
 • Błyszczyk do ust Sheer Pigment
 • Wygładzający cukrowy peeling do ust

Oczy

 • Paleta Essential Matte and Shimmer Palette
 • Kitten Liner
 • Paleta cieni do powiek Tan Lines Matte, Shimmer i Luxe Foil

Pielęgnacja skóry

 • Codzienny olejek oczyszczający
 • Codzienna kuracja regenerująca
 • Essential Hydrating Clay Mask o podwójnym działaniu Detox & Replenish

Zasady wegańskie

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej ani prawnej definicji etykiety "Vegan". Jest ona jednak zwykle używana w kontekście opisywania czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre powszechne produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach obejmują karmin, lanolinę, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki perłowe lub jedwabne, glicerynę pochodzenia zwierzęcego, keratynę i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej jest zapytać firmę i producentów, aby upewnić się, że składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie wytwarzane są produkty Jouer?

Zapytałem Jouer, gdzie produkowane są ich produkty i odpowiedzieli mi:

"Dziękujemy za kontakt z działem obsługi klienta Jouer. Aby odpowiedzieć na Twoje pytania, Jouer współpracuje z wieloma producentami w USA, Kanadzie i Europie. Wszystkie lokalizacje są wymienione na opakowaniu jednostkowym/produkcie".

Polityka etycznego wydobycia miki

Mika to minerał stosowany w kosmetykach w celu nadania im połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Dopóki firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzenia się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałem więc Jouer, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli, stwierdzając,

"Dziękujemy za kontakt z działem obsługi klienta Jouer. Nasz zespół ds. rozwoju produktu poinformował nas, że mika pochodzi z Indii i USA, jednak prosimy naszych dostawców o dostarczenie nam oświadczeń zapewniających, że płatki miki nie wykorzystują pracy dzieci podczas ich produkcji lub zbierania w celu zapewnienia zgodności z przepisami".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć status marki Jouer jako cruelty-free i wegańskiej, a wybierając cruelty-free razem możemy pomóc raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

Wyglądaj naturalnie, zaufaj kosmetykom mineralnym!

Lorem ipsum dolor sit amet bold font adipiscing elit. Proin vel "italics mauris con lacinia dapibus" sit amet neque. Praesent scelerisque underline amet ante suscipit et aliquet magna fringilla. Bold itallic a purus ut justo.

Powiązane wpisy