Australia zakazuje testowania kosmetyków na zwierzętach do 2018 roku!

Ten post może zawierać linki afiliacyjne, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Jak donosi Cruelty-Free International, 11 maja 2017 roku Australia stała się najnowszym krajem, który zakazał testowania kosmetyków na zwierzętach!

[blockquote]Obowiązujący w tym kraju zakaz testowania na zwierzętach produktów i składników kosmetyków wejdzie w życie pod koniec 2018 roku. A wykorzystywanie danych o kosmetykach, które pochodzą z testów na zwierzętach, będzie zakazane od 1 lipca 2018 r.[/blockquote]

Testowanie kosmetyków i składników na zwierzętach jest przestarzałe i niepotrzebne, ponieważ na rynku dostępnych jest mnóstwo metod testowania bez udziału zwierząt. Tak się cieszę, że rząd Australii dotrzymał swojego zobowiązania do zakończenia testów na zwierzętach raz na zawsze!

Chociaż zakaz nie wchodzi w życie natychmiast, polecam współczującym kupującym, aby nadal szukali produktów wolnych od okrucieństwa, które posiadają certyfikowane logo cruelty-free na opakowaniu produktu i robili badania, aby upewnić się, że marki, które wybieramy do zakupu nie krzywdzą już zwierząt w laboratoriach!

Źródło: Cruelty-Free International

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

Wyglądaj naturalnie, zaufaj kosmetykom mineralnym!

Lorem ipsum dolor sit amet bold font adipiscing elit. Proin vel "italics mauris con lacinia dapibus" sit amet neque. Praesent scelerisque underline amet ante suscipit et aliquet magna fringilla. Bold itallic a purus ut justo.

Powiązane wpisy