Czy Elizabeth Arden jest wolna od okrucieństwa i wegańska?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Elizabeth Arden to duża amerykańska firma kosmetyczna, pielęgnacyjna i zapachowa, ale czy Elizabeth Arden jest wolna od okrucieństwa lub przyjazna weganom?

Czy Elizabeth Arden jest wolna od okrucieństwa?

Firma Elizabeth Arden NIE jest wolna od okrucieństwa. Elizabeth Arden płaci i zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. Elizabeth Arden sprzedaje również swoje produkty w sklepach w Chinach kontynentalnych, gdzie testy na zwierzętach są obowiązkowe dla większości importowanych kosmetyków.

Elizabeth Arden jest również własnością Revlon, firmy macierzystej, która również nie jest wolna od okrucieństwa.

Polityka Elizabeth Arden dotycząca testów na zwierzętach

Elizabeth Arden na swojej stronie internetowej informuje, że:

"nie przeprowadzamy żadnych testów na zwierzętach w odniesieniu do formuł lub składników naszych produktów, ani nie prosimy innych o przeprowadzanie testów w naszym imieniu, z wyjątkiem rzadkich przypadków, w których jest to wymagane przez prawo. Przepisy te mają zastosowanie do każdej firmy z branży kosmetycznej, która sprzedaje produkty na całym świecie, a Elizabeth Arden, podobnie jak wszystkie inne globalne firmy kosmetyczne, musi przestrzegać wszelkich obowiązujących przepisów lokalnych".

Przepisy dotyczące testów na zwierzętach, o których mówi Elizabeth Arden, to obowiązujące w Chinach wymogi dotyczące testów na zwierzętach.

Większość importowanych kosmetyków sprzedawanych w sklepach w Chinach kontynentalnych musi być testowana na zwierzętach. Oświadczenie Elizabeth Arden dotyczące testów na zwierzętach jest mylące, ponieważ chociaż firma nie przeprowadza ich samodzielnie, wyraża zgodę i płaci chińskim urzędnikom za testowanie swoich produktów na zwierzętach.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Elizabeth Arden:

Czy Elizabeth Arden jest sprzedawana w Chinach?

Skąd mam wiedzieć, że Elizabeth Arden sprzedaje w Chinach i musi testować na zwierzętach?

Znalazłam chińską stronę internetową Elizabeth Arden z katalogiem sklepów z kosmetykami w Chinach kontynentalnych, które oferują i sprzedają produkty Elizabeth Arden.

Poniżej znajduje się kilka zrzutów ekranu, które zrobiłem z chińskiej strony internetowej Elizabeth Arden, pokazujących, że ich produkty są rzeczywiście sprzedawane w Chinach i muszą być testowane na zwierzętach:

Elizabeth Arden sprzedaje w kilku sklepach w Chinach Chińska strona internetowa Elizabeth Arden

Polityka Elizabeth Arden dotycząca testów na zwierzętach jest również myląca, ponieważ stara się ona uzasadnić, że to w porządku, że pozwala chińskim władzom testować swoje produkty na zwierzętach, ponieważ wszystkie marki, które chcą sprzedawać swoje produkty w Chinach, muszą robić to samo. Jednak wiele marek wolnych od okrucieństwa zdecydowało się nie sprzedawać w sklepach w Chinach kontynentalnych właśnie z tego powodu lub do czasu, gdy Chiny zmienią swoje wymagania dotyczące testów na zwierzętach.

Niestety, Elizabeth Arden nie zrobiła tego samego i postanowiła przedłożyć zyski nad dobro zwierząt.

Podsumowanie: Elizabeth Arden NIE jest Cruelty-Free!

Decydując się na sprzedaż w Chinach kontynentalnych, Elizabeth Arden musi testować swoje produkty na zwierzętach. Dlatego nie uważam Elizabeth Arden za markę wolną od okrucieństwa.

Elizabeth Arden znajduje się na naszej liście marek, których należy unikać - testowanych na zwierzętach.

Czy Elizabeth Arden jest wegańska?

Ponieważ nie uważamy marki Elizabeth Arden za wolną od okrucieństwa, ponieważ jej produkty są testowane na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, nie uważamy również niczego sprzedawanego lub produkowanego przez Elizabeth Arden za wegańskie.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla Elizabeth Arden

Chcesz przejść na marki wolne od okrucieństwa? Oto kilka wolnych od okrucieństwa i przyjaznych weganom opcji, które są podobne do Elizabeth Arden:

  • Juice Beauty - kilka opcji wegańskich
  • Tata Harper - kilka opcji wegańskich
  • Skyn Iceland - w 100% wegańskie!
  • Coola - niektóre opcje wegańskie
  • Murad *własność Unilever - niektóre opcje wegańskie

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

Wyglądaj naturalnie, zaufaj kosmetykom mineralnym!

Lorem ipsum dolor sit amet bold font adipiscing elit. Proin vel "italics mauris con lacinia dapibus" sit amet neque. Praesent scelerisque underline amet ante suscipit et aliquet magna fringilla. Bold itallic a purus ut justo.

Powiązane wpisy