Czy NuFACE jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić małą prowizję.

NuFACE NIE jest Cruelty-Free!

NuFACE pozwala na testowanie swoich produktów lub składników na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, w tym podczas sprzedaży w sklepach w Chinach.

Polityka NuFACE dotycząca testów na zwierzętach

Podczas badań, aby dowiedzieć się więcej o statusie NuFACE cruelty-free, nie mogłam znaleźć oficjalnej polityki marki dotyczącej testów na zwierzętach nigdzie na jej stronie internetowej.

Zwróciłam się więc do NuFACE z prośbą o więcej informacji na temat ich polityki dotyczącej testów na zwierzętach. Dokładniej, chciałem wiedzieć, czy zlecają lub pozwalają innym testować swoje produkty/składniki na zwierzętach, w tym podczas sprzedaży w krajach, które wymagają testów na zwierzętach (jak w Chinach).

A NuFACE odpowiedziało, mówiąc:

"Dziękujemy za skontaktowanie się z NuFACE. Doceniamy Państwa zainteresowanie naszą firmą. NuFACE nie prowadzi testów naszych produktów kosmetycznych na zwierzętach i wymaga od naszych dostawców surowców oświadczeń o braku testów na zwierzętach podczas opracowywania produktów. Wszystkie produkty do pielęgnacji skóry i podkłady w żelu są wegańskie.

Nasze podkłady żelowe NuFACE są urządzeniami medycznymi i są regulowane przez amerykańską FDA2. Podczas opracowywania produktu pozyskujemy surowce, które nie są testowane na zwierzętach, ale testy na zwierzętach są wymagane przez FDA, aby zapewnić bezpieczeństwo produktu końcowego. NuFACE troszczy się o standardy dobrostanu zwierząt oraz jakość i bezpieczeństwo naszych produktów. NuFACE ściśle monitoruje alternatywy dla testów na zwierzętach, ponieważ Chiny również podejmują kroki w kierunku ograniczenia stosowania testów na zwierzętach."

Opierając się na odpowiedzi NuFACE, firma przyznaje, że pozwala na testowanie swoich Gel Primers na zwierzętach zgodnie z wymogami prawa przez FDA.

Prawdziwie wolne od okrucieństwa marki nigdy nie pozwolą, aby ich produkty lub składniki były testowane na zwierzętach. Firmy wolne od okrucieństwa mają politykę, w której jeśli prawo wymaga od nich testowania na zwierzętach, wtedy odmawiają produkcji lub sprzedaży swoich produktów w takich warunkach.

Ponadto NuFACE wspomina również o chińskich przepisach dotyczących testowania na zwierzętach, co zwykle sugeruje, że firma sprzedaje swoje produkty w Chinach kontynentalnych. To dlatego, że kosmetyki sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych są wymagane przez prawo do testowania na zwierzętach.

Czy NuFACE jest sprzedawany w Chinach?

W moich badaniach odkryłem, że produkty NuFACE są rzeczywiście sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z chińskiej strony internetowej NuFACE:

Ale czy Chiny nie testują już na zwierzętach?

Firmy mogą ominąć chińskie testy na zwierzętach przed wprowadzeniem na rynek, decydując się na produkcję swoich zwykłych lub ogólnych kosmetyków w Chinach, ale nigdzie nie jest powiedziane, że NuFACE wybrała tę drogę.

Dodatkowo, możliwość przeprowadzenia testów na zwierzętach po wprowadzeniu produktu na rynek nie jest całkowicie wykluczona i może być przeprowadzana na niektórych kosmetykach sprzedawanych w sklepach fizycznych w Chinach.

Od 1 maja 2021 roku firmy kosmetyczne mogą również eksportować i sprzedawać swoje zwykłe lub ogólne kosmetyki w Chinach bez testów na zwierzętach, tylko jeśli najpierw spełnią zestaw warunków wstępnych. Jednak spełnienie tych warunków okazało się trudne i nadal nie jest jasne, co dokładnie jest akceptowane zgodnie z nowymi przepisami. Nie ma więc jeszcze słowa o żadnej firmie, która z powodzeniem tego dokonała.

Podążaj za podkreślonymi liniami na poniższej grafice, aby zobaczyć, dlaczego większość kosmetyków sprzedawanych w Chinach (jak NuFACE) jest nadal wymagana przez prawo do testowania na zwierzętach w 2022 roku.

Ponieważ NuFACE zdecydował się na sprzedaż w sklepach w Chinach kontynentalnych, muszą wyrazić zgodę i zapłacić za to, aby ich produkty były testowane na zwierzętach. Dlatego większość marek kosmetycznych sprzedających w Chinach kontynentalnych nie może być uznana za cruelty-free w 2022 roku.

Chociaż NuFACE może nie przeprowadzać tych testów na zwierzętach samodzielnie, świadomie pozwalają chińskim władzom testować swoje produkty na zwierzętach, aby sprzedawać w Chinach.

Z tych powodów nie uznamy NuFACE za wolną od okrucieństwa według naszych standardów.

Polityka cruelty-free

Wiele prawdziwie wolnych od okrucieństwa marek zdecydowało się nie sprzedawać swoich produktów w Chinach z powodu obowiązujących tam przepisów dotyczących testów na zwierzętach. Niestety, NuFACE odmawia zrobienia tego samego i dlatego nie może być uznany za cruelty-free.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy wolną od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach, nawet jeśli jest to wymagane przez prawo.

Zobacz poniżej naszą pełną listę kontrolną cruelty-free. Ponieważ NuFACE nie spełnia dwóch ostatnich, nie możemy zaklasyfikować tej marki jako wolnej od okrucieństwa.

Czy NuFACE posiada certyfikat Cruelty-Free?

NuFACE nie posiada żadnego certyfikatu cruelty-free wydanego przez strony trzecie, takie jak Leaping Bunny czy PETA.

Ponieważ NuFACE nie jest certyfikowany jako cruelty-free przez trzecią stronę, nikt nie bada ani nie uzasadnia zobowiązań i roszczeń NuFACE cruelty-free.

Czy NuFACE jest Cruelty-Free?

Podsumowując, NuFACE pozwala, aby jego produkty lub składniki były testowane na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo przez FDA i przez chińskie władze. Dlatego NIE uznamy NuFACE za markę cruelty-free.

Obecnie NuFACE jest na naszej liście marek do uniknięcia - testowanych na zwierzętach.

Czy NuFACE jest wegańskie?

NuFACE twierdzi, że oferuje kilka "wegańskich" opcji, które są wolne od składników pochodzenia zwierzęcego, ale ponieważ NuFACE angażuje się w testy na zwierzętach, nie sklasyfikowalibyśmy niczego, co jest sprzedawane lub produkowane przez NuFACE jako wegańskie.

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów Ethical Elephant, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach nigdzie na świecie. Nie mogą również zawierać żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla NuFACE

Szukasz przełączyć się do cruelty-free marek? Oto kilka cruelty-free i vegan-friendly opcje, które są podobne do NuFACE urządzeń:

  • PMD
  • Dr Dennis Gross
  • BeautyBio

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

Wyglądaj naturalnie, zaufaj kosmetykom mineralnym!

Lorem ipsum dolor sit amet bold font adipiscing elit. Proin vel "italics mauris con lacinia dapibus" sit amet neque. Praesent scelerisque underline amet ante suscipit et aliquet magna fringilla. Bold itallic a purus ut justo.

Powiązane wpisy