Kosmetyki naturalne
Ze względu na swój znakomity wygląd i co zwykle jest nawet ważniejsze, w związku ze swoją delikatnością i brakiem negatywnych reakcji skóry na niego, makijaż mineralny jest coraz bardziej popularny. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że jego nakładanie przebiega inaczej niż nakładanie tradycyjnych kosmetyków i pod niektórymi względami jest to proces trudniejszy wymagający większej wprawy.
Makijaż kosmetykami mineralnymi - od czego zacząć?
Kluczem do zrozumienia problemu z kosmetykami mineralnymi jest ich sypka konsystencja. Powoduje ona, że mogą się łatwo osypywać na twarzy i dlatego nie należy nigdy wkładać pędzelka bezpośrednio do pojemniczka z kosmetykiem. Spowodowałoby to nałożenie go na pędzel zdecydowanie za dużo. Najlepiej jest odsypać odrobinę na wieczko kosmetyku i tam nabierać go na pędzel. Nadmiar proszku przed aplikacja na twarz trzeba delikatnie strzepnąć. Jeśli nabierzemy go o wiele za dużo, strzepujemy wszystko i ponawiamy czynność.
Trzeba też mieć na uwadze, że nałożenie zbyt dużej ilości kosmetyku wywoła tak zwany efekt maski. Dlatego znacznie lepiej jest wiele razy nakładać po mniejszej ilości kosmetyku niż za jednym podejściem nakładać go od razu dużo. Odcień będzie uzyskiwany stopniowo, więc nakładanie cienkich warstw jest korzystne także pod tym względem.
Makijaż mineralny
Ogromne znaczenie dla makijażu naturalnego ma wybór odpowiedniego pędzla. Powinien być to pędzel Flat top, a jeszcze lepiej pędzel kabuki. Takie pędzle są bowiem bardzo delikatne, są odpowiednie do skóry wrażliwej i lepiej nadają się do wcierania, a nie do sypania makijażu na twarz.
Podkład mineralny
Nakładanie podkładu trzeba zacząć od zwilżenia twarzy kremem. Następnie można już spokojnie wcierać jego małe ilości w twarz ruchami okrężnymi.
Makijaż kosmetykami mineralnymi - aplikacja "na mokro"
Nakładanie makijażu na mokro poprawia krycie i ułatwia całą czynność. Polega po prostu na zwilżeniu pędzelka wodą lub hydrolatem, po czym można już bez problemu nanosić go na twarz.
Makijaż kosmetykami mineralnymi - jak nakładać korektor?
Sypki korektor z makijażu naturalnego wcale nie sprawia problemów. Będzie przylegał do skóry bardzo dobrze, ale trzeba wcierać go w wybrane miejsca spokojnie i metodycznie.