Czy La Prairie (Beiersdorf) jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

La Prairie NIE jest Cruelty-Free!

La Prairie pozwala na testowanie swoich produktów lub składników na zwierzętach, kiedy jest to wymagane przez prawo, w tym podczas sprzedaży w sklepach w Chinach kontynentalnych.

Ponadto La Prairie jest własnością Beiersdorf, firmy macierzystej, która NIE jest wolna od okrucieństwa.

Polityka La Prairie dotycząca testów na zwierzętach

Na stronie internetowej La Prairie twierdzą, że nie przeprowadzają żadnych testów na zwierzętach, "z wyjątkiem przypadków wymaganych przez prawo".

Zobacz poniżej zrzut ekranu tego, co jest obecnie stwierdzone na stronie La Prairie:

Polityka stwierdzająca, "z wyjątkiem przypadków wymaganych przez prawo", zwykle sugeruje, że firma sprzedaje swoje produkty w Chinach kontynentalnych. Jest tak dlatego, że kosmetyki sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych są prawnie wymagane do testowania na zwierzętach.

Czy La Prairie jest sprzedawana w Chinach?

Podczas moich badań odkryłam, że produkty La Prairie są rzeczywiście sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu chińskiej strony La Prairie i lokalizator sklepów pokazujący wyniki w Chinach kontynentalnych:

Ale czy Chiny nie testują już na zwierzętach?

Firmy mogą ominąć chińskie testy na zwierzętach, decydując się na produkcję swoich zwykłych lub ogólnych kosmetyków w Chinach, ale nigdzie nie jest powiedziane, że La Prairie wybrała tę drogę.

Dodatkowo, możliwość przeprowadzenia testów na zwierzętach po wprowadzeniu produktu na rynek nie jest całkowicie wykluczona i może być przeprowadzana na niektórych kosmetykach sprzedawanych w sklepach fizycznych w Chinach.

Od 1 maja 2021 roku firmy kosmetyczne mogą również eksportować i sprzedawać swoje zwykłe lub ogólne kosmetyki w Chinach bez testów na zwierzętach, tylko jeśli najpierw spełnią zestaw warunków wstępnych. Jednak spełnienie tych warunków okazało się trudne i nadal nie jest jasne, co dokładnie jest akceptowane zgodnie z nowymi przepisami. Nie ma więc jeszcze słowa o żadnej firmie, która z powodzeniem tego dokonała.

Podążaj za podkreślonymi liniami na poniższej grafice, aby zobaczyć, dlaczego większość kosmetyków sprzedawanych w Chinach (jak La Prairie) jest nadal wymagana przez prawo do testowania na zwierzętach w 2022 roku.

Ponieważ La Prairie zdecydowało się na sprzedaż w sklepach w Chinach kontynentalnych, muszą wyrazić zgodę i zapłacić za to, aby ich produkty były testowane na zwierzętach. Dlatego większość marek kosmetycznych sprzedających w Chinach kontynentalnych nie może być uznana za cruelty-free w 2022 roku.

Chociaż La Prairie może nie przeprowadzać tych testów na zwierzętach samodzielnie, świadomie pozwalają chińskim władzom testować swoje produkty na zwierzętach, aby sprzedawać w Chinach.

Z tych powodów nie uznajemy firmy La Prairie za wolną od okrucieństwa według naszych standardów.

Polityka wolna od okrucieństwa

Wiele marek prawdziwie wolnych od okrucieństwa zdecydowało się nie sprzedawać swoich produktów w Chinach z powodu obowiązujących tam przepisów dotyczących testów na zwierzętach. Niestety, La Prairie odmawia zrobienia tego samego i dlatego nie może być uznana za wolną od okrucieństwa.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy wolną od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach, nawet jeśli jest to wymagane przez prawo.

Zobacz poniżej naszą pełną listę kontrolną cruelty-free. Ponieważ La Prairie nie spełnia już dwóch ostatnich, nie możemy zaklasyfikować tej marki jako wolnej od okrucieństwa.

Czy La Prairie posiada certyfikat cruelty-free?

La Prairie nie jest certyfikowana jako wolna od okrucieństwa przez żaden z zewnętrznych certyfikatów wolnych od okrucieństwa, takich jak Leaping Bunny czy PETA.

Ponieważ La Prairie nie jest certyfikowana jako wolna od okrucieństwa przez stronę trzecią, nikt nie sprawdza ani nie uzasadnia zobowiązań i roszczeń La Prairie w zakresie wolności od okrucieństwa.

Czy La Prairie jest własnością firmy macierzystej, która nie jest wolna od okrucieństwa?

Tak. Właścicielem La Prairie jest Beiersdorf, korporacja macierzysta, która nadal angażuje się w testy na zwierzętach w 2022 roku.

Niektórzy konsumenci wolni od okrucieństwa mogą zdecydować się na zakup i wspieranie wolnych od okrucieństwa marek należących do korporacji macierzystych testujących na zwierzętach, ponieważ mają nadzieję, że przekona to firmę macierzystą do stania się wolną od okrucieństwa.

Jednak w tym przypadku La Prairie NIE jest wolna od okrucieństwa, podobnie jak jej korporacja macierzysta, Beiersdorf.

Czy La Prairie jest wolna od okrucieństwa?

Podsumowując, decydując się na sprzedaż w Chinach kontynentalnych, La Prairie musi mieć swoje produkty testowane na zwierzętach. Dlatego NIE uznawalibyśmy La Prairie za markę cruelty-free.

Obecnie La Prairie znajduje się na naszej liście marek do unikania - testowanych na zwierzętach.

Czy La Prairie jest wegańska?

La Prairie nie twierdzi ani nie reklamuje się, że oferuje jakiekolwiek opcje przyjazne dla wegan. A ponieważ La Prairie angażuje się w testy na zwierzętach, nie uważalibyśmy niczego, co jest sprzedawane lub produkowane przez La Prairie, za wegańskie.

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów Ethical Elephant, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach nigdzie na świecie. Nie mogą też zawierać żadnych składników ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla La Prairie

Chcesz przejść na marki wolne od okrucieństwa? Oto kilka wolnych od okrucieństwa i przyjaznych dla wegan opcji, które są podobne do La Prairie:

  • Tata Harper *własność Amorepacific
  • Omorovicza
  • Chantecaille *własność Beiersdorf
  • Dr. Barbara Sturm
  • Perricone MD

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

Wyglądaj naturalnie, zaufaj kosmetykom mineralnym!

Lorem ipsum dolor sit amet bold font adipiscing elit. Proin vel "italics mauris con lacinia dapibus" sit amet neque. Praesent scelerisque underline amet ante suscipit et aliquet magna fringilla. Bold itallic a purus ut justo.

Powiązane wpisy