Jak aplikować i zmywać z twarzy kosmetyki mineralne?

stosowanie kosmetyków mineralnychChociaż kosmetyki naturalne spotykają się z coraz większym zainteresowaniem, wciąż nie wiele ‎osób wie, co robić, aby idealnie je stosować. Jest jednak kilka zasad, które pozwalają cieszyć się ‎wykorzystywaniem wszystkich ich właściwości z łatwością. Pierwsza z nich zakłada, że wcale nie trzeba sporych ilości kosmetyku (bez względu na to, czy ‎chodzi o pudry, korektory czy podkłady), aby uzyskać znakomity efekt. Co więcej, im mniej tym ‎lepiej. Nie należy przesadzać z ich ilościami, a do ich nakładania, aby nie przesadzić, najlepiej jest ‎używać cienkie pędzelki, które pozwalają na nabranie niewielkich ilości produktu. Już niewielkie ‎ilości dobrego kosmetyku potrafią poradzić sobie z wszelkimi zaczerwieniami, wypryskami i ‎pozostałymi niedoskonałościami pojawiającymi się na skórze.

Aby uzyskać zadowalający efekt, ‎należy także zwrócić uwagę na sposób aplikowania kosmetyku. Wykonuje się to przy użyciu ‎kosmetycznych pędzelków do makijażu o odpowiedniej grubości i stopniu twardości włosa, ‎wykonując ruchy w kierunku wewnętrznym (szczególnie w przypadku nakładania różu czy pudru ‎brązującego). Odrobinę inaczej prezentuje się natomiast nakładanie cieni na powiekę. Aby uzyskać ‎ich zdecydowanie bardziej wyrazisty kolor oraz zagwarantować ich dłuższe utrzymywanie się na ‎twarzy, warto nanosić je na skórę powieki delikatnie namoczonym aplikatorem lub po prostu ‎wymieszać odrobinę cienia z dość gęstym kremem (z jego ilością nie należy jednak przesadzać, aby ‎nie otrzymać efektu zdecydowanie odmiennego). W ten sposób ich napigmentowanie będzie ‎jeszcze bardziej wyraziste. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku zmywania kosmetyków mineralnych z twarzy.

Wystarczy ‎jedynie zapoznać się z podstawowymi wskazówkami, aby zobaczyć, że wcale nie jest to takie ‎trudne. Można wykorzystywać wiele kosmetyków, które potrafią znakomicie i bez najmniejszych ‎problemów wyczyścić skórę, rozpoczynając od mleczek, przez odpowiednio dobrane mydła, po ‎wszelkiego rodzaju żele myjące do twarzy. Warto myć skórę nie tylko po, lecz także przed ‎nałożeniem kosmetyków mineralnych. Utrzymają się one na niej zdecydowanie dłużej, jeżeli tylko ‎twarz będzie wcześniej oczyszczona i odpowiednio przygotowana do ich aplikacji. Sama woda na ‎pewno nie pomoże – kosmetyki te są wodoodporne, w związku z czym wymagają zdecydowanie ‎silniejszych środków do ich usunięcia z twarzy niż sama woda. Można łączyć je jednak z ‎kosmetykami chemicznymi, bez obaw o wystąpienie jakichkolwiek skutków ubocznych.

Powiązane wpisy