Jak aplikować i zmywać z twarzy kosmetyki mineralne?

stosowanie kosmetyków mineralnychChociaż kosmetyki naturalne spotykają się z coraz większym zainteresowaniem, wciąż nie wiele ‎osób wie, co robić, aby idealnie je stosować. Jest jednak kilka zasad, które pozwalają cieszyć się ‎wykorzystywaniem wszystkich ich właściwości z łatwością. Pierwsza z nich zakłada, że wcale nie trzeba sporych ilości kosmetyku (bez względu na to, czy ‎chodzi o pudry, korektory czy podkłady), aby uzyskać znakomity efekt. Co więcej, im mniej tym ‎lepiej. Nie należy przesadzać z ich ilościami, a do ich nakładania, aby nie przesadzić, najlepiej jest ‎używać cienkie pędzelki, które pozwalają na nabranie niewielkich ilości produktu. Już niewielkie ‎ilości dobrego kosmetyku potrafią poradzić sobie z wszelkimi zaczerwieniami, wypryskami i ‎pozostałymi niedoskonałościami pojawiającymi się na skórze.

Aby uzyskać zadowalający efekt, ‎należy także zwrócić uwagę na sposób aplikowania kosmetyku. Wykonuje się to przy użyciu ‎kosmetycznych pędzelków do makijażu o odpowiedniej grubości i stopniu twardości włosa, ‎wykonując ruchy w kierunku wewnętrznym (szczególnie w przypadku nakładania różu czy pudru ‎brązującego). Odrobinę inaczej prezentuje się natomiast nakładanie cieni na powiekę. Aby uzyskać ‎ich zdecydowanie bardziej wyrazisty kolor oraz zagwarantować ich dłuższe utrzymywanie się na ‎twarzy, warto nanosić je na skórę powieki delikatnie namoczonym aplikatorem lub po prostu ‎wymieszać odrobinę cienia z dość gęstym kremem (z jego ilością nie należy jednak przesadzać, aby ‎nie otrzymać efektu zdecydowanie odmiennego). W ten sposób ich napigmentowanie będzie ‎jeszcze bardziej wyraziste. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku zmywania kosmetyków mineralnych z twarzy.

Wystarczy ‎jedynie zapoznać się z podstawowymi wskazówkami, aby zobaczyć, że wcale nie jest to takie ‎trudne. Można wykorzystywać wiele kosmetyków, które potrafią znakomicie i bez najmniejszych ‎problemów wyczyścić skórę, rozpoczynając od mleczek, przez odpowiednio dobrane mydła, po ‎wszelkiego rodzaju żele myjące do twarzy. Warto myć skórę nie tylko po, lecz także przed ‎nałożeniem kosmetyków mineralnych. Utrzymają się one na niej zdecydowanie dłużej, jeżeli tylko ‎twarz będzie wcześniej oczyszczona i odpowiednio przygotowana do ich aplikacji. Sama woda na ‎pewno nie pomoże – kosmetyki te są wodoodporne, w związku z czym wymagają zdecydowanie ‎silniejszych środków do ich usunięcia z twarzy niż sama woda. Można łączyć je jednak z ‎kosmetykami chemicznymi, bez obaw o wystąpienie jakichkolwiek skutków ubocznych.

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

Wyglądaj naturalnie, zaufaj kosmetykom mineralnym!

Lorem ipsum dolor sit amet bold font adipiscing elit. Proin vel "italics mauris con lacinia dapibus" sit amet neque. Praesent scelerisque underline amet ante suscipit et aliquet magna fringilla. Bold itallic a purus ut justo.

Powiązane wpisy