Szczera recenzja: Pela Case - w 100% kompostowalne etui na telefon

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

W zeszłym miesiącu podzieliłem się kilkoma ekologicznymi i zrównoważonymi etui na telefony, które znalazłem podczas poszukiwań nowego etui na telefon. Podzieliłem się również informacją, że zdecydowałem się na zakup etui Pela, ponieważ uważam, że są one najbardziej przejrzyste, jeśli chodzi o ich kompostowalne oświadczenia i materiały. Podobało mi się również to, że są certyfikowaną korporacją B Corp, certyfikowaną neutralnością klimatyczną i kanadyjską firmą.

W tym poście podzielę się moją szczerą recenzją mojego kompostowalnego etui na iPhone'a Pela.

Etui na telefon : Seashell Pink Peaks Ekologiczne etui na iPhone'a 12/ iPhone'a 12 Pro

Cena: Zapłaciłem 61,55 dolarów kanadyjskich po odliczeniu prowincjonalnego i federalnego podatku od sprzedaży.

Dostawa: Zamówiłem moje etui Pela 28 kwietnia i otrzymałem je 7 maja. Łącznie 7 dni roboczych.

Opakowanie: Etui zostało dostarczone w kompaktowej i wytrzymałej kopercie z brązowego papieru. Pela zaprojektowała kopertę tak, aby można ją było ponownie zamknąć i użyć do odesłania starego etui na telefon w celu poddania go recyklingowi, co właśnie zrobię.

Etui na telefon nie było dostarczane z żadnym zewnętrznym opakowaniem. Dostarczane jest z papierową wkładką i małą odręczną notatką.

Design: Ten projekt jest bardzo elegancki i uroczy. Powiem jednak, że zdjęcie tego projektu na stronie internetowej Pela nie wydaje się mieć tak wielu ciemnych plamek w porównaniu do tego, który otrzymałem IRL. Początkowo nie byłem fanem wyglądu etui na telefony Pela ze względu na plamki (które są rzeczywistymi kawałkami lnu), ale wypuścili ten projekt i naprawdę podobało mi się, jak wyglądał na ich stronie internetowej. Mówią, że nie ma dwóch takich samych etui na telefon, więc może dostałem jeden z bardziej widocznymi ciemnymi plamkami niż inne. Nie jest to dla mnie całkowita przeszkoda, ale pomyślałem, że o tym wspomnę.

Dopasowanie: Etui jest miękkie i gładkie. Dobrze pasuje do mojego telefonu, dzięki czemu nie wyślizguje się sam. Etui jest na tyle elastyczne, że można je łatwo zdjąć. I jak każde etui na telefon, wydaje się trochę nieporęczne.

Funkcjonalność: Raz przypadkowo upuściłem telefon, gdy miałem założone etui Pela i nic mu się nie stało ani nie znalazłem żadnych zadrapań. Jak na razie wszystko w porządku!

Wytrzymałość: Używam etui na telefon od prawie 4 tygodni. Jedyne zużycie, jakiego do tej pory doświadczyłem, to krawędzie etui na telefon, które są nieco porysowane i poplamione. Myślę, że zadrapania powstały, gdy włożyłem telefon do bocznej kieszeni mojego wegańskiego skórzanego plecaka. Wydaje mi się, że etui na telefon sprawia, że jest on dobrze dopasowany. A ponieważ materiał z wegańskiej skóry jest nieco twardy i twardy, boki etui na telefon zostały porysowane. Wygląda to na bardzo drobne zadrapania.

Górna krawędź etui na telefon jest również lekko poplamiona (patrz powyższe zdjęcia). Wygląda to tak, jakby było brudne lub oryginalny jasny kolor etui wyblakł. Czytałem wiele recenzji stwierdzających, że etui Pela mają tendencję do blaknięcia, ale nie spodziewałem się, że będzie to tak szybkie. Mam je dopiero niecały miesiąc, a już widać na nim pierwsze oznaki przebarwień.

Próbowałem wyczyścić go wilgotną szmatką i to trochę zadziałało. Ale nadal są widoczne ślady, gdzie po prostu wygląda na używany i lekko "brudny".

Moje końcowe przemyślenia: Za ponad 60 dolarów CA nie jest to tanie ani przystępne cenowo etui na telefon. Ale nie miałem nic przeciwko wydaniu tak dużej kwoty, aby wesprzeć kanadyjską i zrównoważoną firmę B Corp. Bardzo podoba mi się bezodpadowa misja Pela i fakt, że przeprowadzili niezależne testy, aby wykazać, jak łatwo kompostowalne są ich produkty. Podczas badania innych "kompostowalnych" etui na telefon, wiele innych marek nie przeprowadziło własnych testów ani nie dostarczyło dodatkowych informacji na poparcie swoich twierdzeń o kompostowalności.

Myślę, że zakupione przeze mnie etui na telefon Pela spełnia swoje zadanie, chroniąc mój telefon. Jednak po czterech tygodniach korzystania z etui na telefon zauważyłem już pewne widoczne (ale niewielkie) zużycie etui na telefon. Chociaż są to drobne zadrapania i ślady, pomyślałem, że warto o nich wspomnieć.

Ogólnie rzecz biorąc, podoba mi się wygląd mojego etui Pela, wierzę w etos firmy i deklaracje dotyczące zrównoważonego rozwoju, a etui chroni mój telefon. Polecam więc Pela Case, jeśli szukasz nowego i ekologicznego etui na telefon.

PR czy zakupione? Etui Pela Case kupiłem za własne pieniądze, ale linki zawarte w tym poście są linkami partnerskimi. Oznacza to, że jeśli zdecydujesz się kupić etui Pela Case po kliknięciu jednego z moich linków partnerskich, otrzymam prowizję bez dodatkowych kosztów.

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

Wyglądaj naturalnie, zaufaj kosmetykom mineralnym!

Lorem ipsum dolor sit amet bold font adipiscing elit. Proin vel "italics mauris con lacinia dapibus" sit amet neque. Praesent scelerisque underline amet ante suscipit et aliquet magna fringilla. Bold itallic a purus ut justo.

Powiązane wpisy