Czy Nioxin (Wella) jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Nioxin NIE jest cruelty-free!

Nioxin pozwala, aby jego produkty były testowane na zwierzętach, kiedy jest to wymagane przez prawo.

Ponadto Nioxin jest własnością Wella Company, firmy macierzystej, która NIE jest wolna od okrucieństwa.

Polityka Nioxin dotycząca testów na zwierzętach

Podczas badań, aby dowiedzieć się więcej na temat statusu Nioxin jako produktu wolnego od okrucieństwa, nie mogłam znaleźć na stronie internetowej oficjalnej polityki marki dotyczącej testów na zwierzętach.

Zwróciłam się więc do Nioxin z prośbą o więcej informacji na temat ich polityki dotyczącej testów na zwierzętach. Dokładniej, chciałam wiedzieć, czy zlecają lub pozwalają innym testować swoje produkty/składniki na zwierzętach, w tym podczas sprzedaży w krajach, które wymagają testów na zwierzętach (jak w Chinach).

A Nioxin odpowiedział, mówiąc:

"Dziękujemy za zapytanie. W Wella Company nie testujemy naszych produktów na zwierzętach i jesteśmy zaangażowani w zakończenie testów na zwierzętach w całej naszej branży.

Wszystkie nasze produkty są bezpieczne i zostały opracowane, wyprodukowane i zapakowane zgodnie z prawem, przepisami i wytycznymi obowiązującymi w każdym kraju, w którym są sprzedawane.

Eksperci Wella Company ds. bezpieczeństwa ludzi kontrolują nasze składniki, jak również gotowe produkty, stosując najlepsze metody naukowe, opierając się na wykorzystaniu uznanych alternatyw dla testów na zwierzętach, istniejących danych dotyczących bezpieczeństwa oraz dzieląc się takimi danymi z innymi stronami i branżami.

Niektóre rządy lub agencje wymagają testowania gotowych produktów na zwierzętach zgodnie z lokalnymi wymogami prawnymi i regulacyjnymi. Przykładem są Chiny, gdzie nadal jesteśmy zaangażowani w dialog z chińskimi władzami, w tym poprzez nasze aktywne członkostwo w grupach branżowych, w celu znalezienia alternatyw dla stosowania przez nietestów na zwierzętach."

Na podstawie ich odpowiedzi okazuje się, że Wella jest właścicielem Nioxin. I Nioxin ma taką samą politykę testowania na zwierzętach jak Wella Company, gdzie obie stwierdzają, że pozwalają na testowanie swoich produktów lub składników na zwierzętach, aby spełnić lokalne wymagania prawne i regulacyjne.

Prawdziwie wolne od okrucieństwa marki nigdy nie pozwolą, aby ich produkty lub składniki były testowane na zwierzętach. Firmy wolne od okrucieństwa stosują politykę, zgodnie z którą, jeśli prawo wymaga od nich testowania na zwierzętach, odmawiają sprzedaży swoich produktów w takich warunkach.

Na przykład, importowane kosmetyki sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych są wymagane przez chińskie prawo do testowania na zwierzętach przy rejestracji. Dlatego też prawdziwie wolne od okrucieństwa marki zdecydowały się nie sprzedawać w Chinach, aby pozostać wiernymi swojej polityce zakazu testowania na zwierzętach.

Niestety, Wella Company i Nioxin twierdzą, że zezwalają na testowanie swoich produktów i składników na zwierzętach, jeśli wymaga tego prawo (jak w przypadku sprzedaży w Chinach). Z tych powodów Nioxin NIE jest wolny od okrucieństwa.

Polityka cruelty-free

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy wolną od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy lub osoby trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach, również wtedy, gdy jest to wymagane przez prawo.

Zobacz poniżej naszą pełną listę kontrolną cruelty-free. Ponieważ Nioxin pozwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, nie możemy zaklasyfikować tej marki jako wolnej od okrucieństwa.

Czy Nioxin posiada certyfikat cruelty-free?

Nioxin nie posiada certyfikatu "cruelty-free" wydanego przez niezależne organizacje, takie jak Leaping Bunny czy PETA.

Ponieważ Nioxin nie jest certyfikowany jako wolny od okrucieństwa przez strony trzecie, nikt nie sprawdza ani nie potwierdza zobowiązań i twierdzeń Nioxin dotyczących braku okrucieństwa.

Czy Nioxin jest własnością firmy macierzystej, która nie jest wolna od okrucieństwa?

Tak. Właścicielem Nioxin jest Wella, korporacja macierzysta, która nadal prowadzi testy na zwierzętach w 2022 roku.

Niektórzy wolni od okrucieństwa konsumenci mogą zdecydować się na zakup i wspieranie wolnych od okrucieństwa marek należących do korporacji macierzystych, które przeprowadzały testy na zwierzętach, ponieważ mają nadzieję, że w ten sposób przekonają firmę macierzystą do stania się wolną od okrucieństwa.

Jednak w tym przypadku Nioxin NIE jest wolny od okrucieństwa, podobnie jak jego firma macierzysta, Wella.

Czy Nioxin jest wolny od okrucieństwa?

Podsumowując, Nioxin zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. Dlatego NIE uważamy Nioxin za markę cruelty-free.

Obecnie Nioxin znajduje się na naszej liście marek do uniknięcia - testowanych na zwierzętach.

Czy Nioxin jest wegański?

Nioxin nie twierdzi, że oferuje jakiekolwiek opcje przyjazne dla wegan. A ponieważ Nioxin angażuje się w testy na zwierzętach, nie uważamy, aby cokolwiek sprzedawane lub produkowane przez Nioxin było wegańskie.

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów Ethical Elephant, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach nigdzie na świecie. Nie mogą też zawierać żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla Nioxin

Chcesz przejść na produkty wolne od okrucieństwa? Oto kilka marek cruelty-free, które warto sprawdzić:

  • Aveda *własność Estee Lauder
  • Vegamour
  • Living Proof *własność Unilever
  • R+Co
  • Virtue

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

Wyglądaj naturalnie, zaufaj kosmetykom mineralnym!

Lorem ipsum dolor sit amet bold font adipiscing elit. Proin vel "italics mauris con lacinia dapibus" sit amet neque. Praesent scelerisque underline amet ante suscipit et aliquet magna fringilla. Bold itallic a purus ut justo.

Powiązane wpisy