Czy Farmacy (P&G) jest wolna od okrucieństwa i wegańska?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Wolne od okrucieństwa produkty Farmacy można znaleźć na farmacybeauty.com, Sephora, Beautylish i Amazon.

Farmacy jest * wolna od okrucieństwa

Farmacy potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów uważamy, że Farmacy jest *Cruelty-Free.

Aktualizacja 2021: P&G niedawno ogłosiło, że podpisało umowę przejęcia Farmacy. P&G NIE jest korporacją wolną od okrucieństwa.

*Farmacy zostanie przejęta przez P&G, korporację, która NIE jest wolna od okrucieństwa, ponieważ pozwala niektórym swoim markom testować produkty na zwierzętach.

To twój wybór, czy chcesz wspierać, czy bojkotować wolne od okrucieństwa marki należące do firmy macierzystej, która nie jest wolna od okrucieństwa. Nie ma na to "dobrej" lub "złej" odpowiedzi. Zachęcam do robienia tego, z czym czujesz się komfortowo, ale myślę, że ważne jest, aby ujawnić, że P&G wkrótce będzie właścicielem Farmacy.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Farmacy na temat jej polityki testowania na zwierzętach:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Firma Farmacy potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego też nie jest zobowiązana do przeprowadzania testów na zwierzętach.

"Nie sprzedajemy ani nie sprzedajemy do krajów, w których wymagane są testy na zwierzętach. (tj. Chiny)"

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane w przypadku większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityki wolne od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Określenie "Cruelty-Free" jest jednak zwykle używane w celu zasugerowania braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free firmy za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje to, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Kosmetyki Farmacy nie są w 100% wegańskie

"Wegański" w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Farmacy nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Ale mają kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Jak sprawdzić, które produkty Farmacy są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Farmacy są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na oficjalnej stronie Farmacy na temat jej wegańskich produktów:

Lista produktów wegańskich Farmacy

Od 2021 r. nie będę już regularnie aktualizować tej listy wegańskich produktów Farmacy, ponieważ wszystkie ich wegańskie produkty są teraz wyraźnie oznaczone. Sprawdź ich stronę internetową, aby uzyskać najbardziej aktualne i dokładne informacje o tym, które produkty są wegańskie, a które nie.

Poniższe produkty Farmacy są odpowiednie dla wegan i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

 • Kokosowa maska żelowa w płachcie - rozjaśniająca
 • Kokosowa maska żelowa w płachcie - nawilżająca
 • Dew It All Total Eye Cream z jeżówką GreenEnvy™
 • W pełni naturalny dezodorant Freshen Up
 • Balsam oczyszczający do demakijażu Green Clean
 • Green Screen Daily MineralSunscreen SPF 30
 • Lip Bloom
 • Delikatne drobinki złuszczające New Day
 • Esencja nawilżająca i spray utrwalający Skin Dew
 • Ujędrniający balsam na noc Sleep Tight z jeżówką GreenEnvy
 • Serum z witaminą C Very Cherry Bright 15% Clean
 • Rozpuszczający balsam oczyszczający do makijażu Very Cherry Clean

Produkty niewegańskie - Farmacy

Poniżej znajduje się lista produktów Farmacy, które nie są uznawane za wegańskie.

 • Clean Bee Ultra Gentle Facial Cleanser - nie wegański
 • Balsam do ust Honey Butter Beeswax - nie wegański
 • Honey Butter Body - nie wegański
 • Honey Drop Lightweight Moisturizer with Echinacea GreenEnvy™ - nie wegański
 • Honey Grail - nie wegański
 • Serum na noc Honeymoon Glow - produkt niewegański
 • Honey Potion Renewing Antioxidant Hydration Mask with Echinacea GreenEnvy™ - nie dla wegan
 • Honey Savior All-in-One Skin Repair Salve with Echinacea GreenEnvy™ Honey - niewegański

Zasady wegańskie

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej ani prawnej definicji etykiety "Vegan". Jest ona jednak zwykle używana w kontekście opisywania czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre powszechne produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach obejmują karmin, lanolinę, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki perłowe lub jedwabne, glicerynę pochodzenia zwierzęcego, keratynę i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej jest zapytać firmę i producentów, aby upewnić się, że składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie wytwarzane są produkty Farmacy?

Zapytałem Farmacy, gdzie wytwarzane są ich produkty, a oni powiedzieli mi:

"Nasze produkty Farmacy są wytwarzane w USA i Korei".

Etyczna polityka wydobycia miki

Mika to minerał stosowany w kosmetykach w celu nadania im połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Dopóki firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzenia się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałem więc Farmacy, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli, stwierdzając,

"Staramy się współpracować z dostawcami, którzy są zarówno świadomi ekologicznie, jak i uczciwie traktują swoich pracowników. Ponieważ mika jest surowym składnikiem, może pochodzić z kilku kopalni, zanim zostanie zapakowana u dostawcy. Chociaż nigdy nie zaakceptowalibyśmy wykorzystywania pracy dzieci, dziękujemy za poruszenie tego tematu. Skontaktowaliśmy się z naszymi zespołami ds. produktów i zaopatrzenia, aby zapytać, czy mają jakieś dalsze szczegóły lub certyfikaty od dostawcy, z którym współpracujemy, aby określić kopalnie, z których otrzymują mikę, oraz stosowane tam praktyki pracy ".

Farmacy nie odniosło się konkretnie do tego , skąd pochodzi ich mika i w jaki sposób przeprowadzają audyt lub śledzenie, aby upewnić się, że w wydobycie ich miki nie była zaangażowana praca dzieci.


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć status Farmacy jako firmy wolnej od okrucieństwa i wegańskiej, a wybierając razem cruelty-free, możemy raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

Wyglądaj naturalnie, zaufaj kosmetykom mineralnym!

Lorem ipsum dolor sit amet bold font adipiscing elit. Proin vel "italics mauris con lacinia dapibus" sit amet neque. Praesent scelerisque underline amet ante suscipit et aliquet magna fringilla. Bold itallic a purus ut justo.

Powiązane wpisy