Czy Proactiv jest wolny od okrucieństwa i wegański?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów mogę otrzymać niewielką prowizję.

Czy Proactiv jest wolny od okrucieństwa?

W tej chwili nie uważamy Proactiv za markę wolną od okrucieństwa. Proactiv twierdzi, że nie testuje swoich gotowych produktów na zwierzętach, jednak nie był w stanie stwierdzić, czy ich składniki są testowane na zwierzętach, czy nie.

Polityka testowania produktów Proactiv na zwierzętach

Nie mogłem znaleźć żadnych publicznych informacji na temat polityki testowania produktów Proactiv na zwierzętach, więc wysłałem e-mail do firmy, aby zapytać o ich stanowisko w sprawie testów na zwierzętach, a oni odpowiedzieli następująco

"W odpowiedzi na Twoje zapytanie, nasze gotowe produkty nie są testowane na zwierzętach. Nie możemy jednak składać żadnych oświadczeń dotyczących poszczególnych składników.

Chętnie udostępnimy Ci listę składników, abyś mógł przeprowadzić dodatkowe badania. Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje, odpowiedz na ten e-mail, podając konkretne linie produktów, którymi jesteś zainteresowany".

Chociaż Proactiv twierdzi, że żaden z ich gotowych produktów nie jest testowany na zwierzętach, nie byli w stanie skomentować ani podać szczegółów na temat tego, czy składniki, których używają, są testowane na zwierzętach.

Testowanie kosmetyków na zwierzętach może mieć miejsce na różnych etapach rozwoju produktu i aby marka mogła zostać uznana za wolną od okrucieństwa zgodnie z naszymi standardami, upewniamy się, że pytamy marki, czy zarówno ich gotowe produkty, jak i ich składniki są testowane na zwierzętach.

Ponieważ Proactiv nie był w stanie udzielić nam odpowiedzi w odniesieniu do swoich składników i dostawców składników, nie jesteśmy w stanie sklasyfikować Proactiv jako wolnej od okrucieństwa, więc są one teraz wymienione na naszej liście marek o niejasnych zasadach.


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć status produktów Proactiv jako wolnych od okrucieństwa i wegańskich, a wybierając produkty wolne od okrucieństwa, możemy raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

Wyglądaj naturalnie, zaufaj kosmetykom mineralnym!

Lorem ipsum dolor sit amet bold font adipiscing elit. Proin vel "italics mauris con lacinia dapibus" sit amet neque. Praesent scelerisque underline amet ante suscipit et aliquet magna fringilla. Bold itallic a purus ut justo.

Powiązane wpisy