Czym są kosmetyki mineralne

Kosmetyki organiczne

Kosmetyki mineralne dla każdej cery

Kosmetyki mineralne to preparaty mające w swoim składzie wyłącznie czyste pigmenty, minerały w formie proszku takie jak tlenki żelaza, cynku, tytanu czy cząsteczki miki, kamienie półszlachetne kwarcyt, cytryn, turmalin. Początkowo były one stosowane przez osoby o wyjątkowo wrażliwej skórze a także po różnych zabiegach takich jak peeling czy mikrodermabrazaja albo też botoks.

Kosmetyki mineralne stanowiły dawniej zastępnik dla klasycznej kolorówki, której z powodu chwilowej niedyspozycji stosować nie było można. Z czasem jednak okazało się, że takie kosmetyki mają wiele zalet i zostały udostępnione szerokiemu gronu odbiorców. Na początku tam, gdzie zostały wynalezione a więc na terenie USA, a potem również na całym świecie także w Polsce.

Kosmetyki mineralne przez wiele lat zapracowały sobie na miano preparatów doskonałych dla osób, które maja problemy z cerą. Dzięki temu, że nie zatykają porów, nie wysuszają skóry, nie powodują podrażnień i mogą być stosowane przez osoby ze skórą tłustą, suchą i mieszaną. Poradzą sobie z aktywnym trądzikiem, zamaskują niedoskonałości i pozwolą na szybsze wyleczenie, przyspieszą odnowę oraz regenerację skóry. Przez tworzoną warstwę ochronną między skórą a środowiskiem zewnętrznym będą chronić przed zanieczyszczeniami oraz wysychaniem a dalej prze suchą i łuszczącą się skórą.

Kosmetyki dla alergików

Dodatkowo takie kosmetyki pozwalają pogodzić dwa wymogi, które do tej pory raczej się wykluczały a więc kwestia doskonałego krycia i uczucia lekkości. Pozwalają one na noszenie makijażu, którego w ogóle nie czuć. Wiele osób docenia także możliwości pełnej kontroli nad stopniem krycia oraz intensywności barw, które są nakładane w formie cieni i różu. To osoba wykonująca makijaż decyduje co chce osiągnąć. Sama wybiera ile warstw kosmetyki będzie się na twarz nanosić jak bardzo tuszuje to czego nie chce się innym pokazywać, jak podkreślać będzie dany obszar twarzy.

Zdrowe kosmetyki

Kosmetyki mineralne nadają się także do stosowania w przypadku osób, które mają skórą wrażliwą, skłonną do alergii. Ich używanie będzie wolne od skutków, podrażnień, zaczerwinień, łuszczenia się czy pieczenia.

Nie jest prawdą, że kosmetyki mineralne nie mają filtrów chroniących przed skutkami nadmiernego promieniowania UV. Można dzięki temu osiągać ochronę na poziomie mniej więcej 10-20 SPF. W związku z tym, że kosmetyki mineralne są bardzo wydajne ich niewielka ilość, którą nakłada się na skórę nie jest wystarczająca dla uzyskania ochrony przeciwsłonecznej. Dlatego w sezonie letnim zaleca się stosowanie preparatów, które mają specjalny filtr UV.

Wysoka wydajność kosmetyków mineralnych uzyskana jest dzięki temu, że pozbawiono ich wypełniaczy preparaty te są w 100% skoncentrowane i jedno opakowanie starcza na bardzo długo.

Zaletą tych produktów będzie to, że nigdy się nie psują. Mają one nieograniczony termin ważności. Ze względu na to jakie składniki używane są do ich produkcji można powiedzieć, że przez długie lata uda się wykorzystywać te produkty. To kosmetyki w 100% naturalne co na pewno należy im zaliczyć na plus, ponieważ nie trzeba się obawiać jak będą działać.

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

Wyglądaj naturalnie, zaufaj kosmetykom mineralnym!

Lorem ipsum dolor sit amet bold font adipiscing elit. Proin vel "italics mauris con lacinia dapibus" sit amet neque. Praesent scelerisque underline amet ante suscipit et aliquet magna fringilla. Bold itallic a purus ut justo.

Powiązane wpisy