Resweratrol: Przeciwutleniacz wiecznej młodości

Resweratrol jest molekułą z rodziny polifenoli. Jest antyoksydantem, poprawia syntezę kolagenu, zmniejsza uszkodzenia komórek i przez wielu uznawany jest za jeden z najlepszych antyoksydantów na rynku. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Trzymajcie się tego bloga!

Występuje w dużych ilościach w skórze czarnych winogron i oczywiście również w winie. Jego funkcją jest ochrona winorośli przed grzybami i można powiedzieć, że działa jak naturalny antybiotyk. Można go również znaleźć w czerwonych owocach, granatach i niektórych orzechach.

Gdzie i dlaczego resweratrol jest stosowany w kosmetykach?

Resweratrol jest często stosowany w dermokosmetykach, szczególnie w produktach opóźniających starzenie (kremy do twarzy, serum do twarzy, kremy do oczu, makijaż, filtry przeciwsłoneczne, żele, a nawet balsamy).

Ta naturalna substancja chroni organizm człowieka przed wolnymi rodnikami, zapobiega utlenianiu komórek, zwalcza oznaki przedwczesnego starzenia się, takie jak powstawanie zmarszczek i plam na skórze.

W INCI (składniki) kosmetyków występują zwykle pod różnymi nazwami. Oto niektóre z nich:

  • Resweratrol
  • Ekstrakt z fermentacji Resweratrolu
  • Palmitoilowy wyciąg z pędów winorośli
  • Olej z nasion Vitis vinifera
  • Wyciąg z liści Vitis vinifera

W Duchu Śródziemnomorskim używamy go w naszym kremie do twarzy o działaniu przeciwstarzeniowym oraz w naszym przeciwzmarszczkowym serum do twarzy jako jednego z głównych składników wraz z witaminą C i kwasem ferulowym. Jest on również często znany jako olej z pestek winogron. Na co czekasz? Spodoba Ci się efekt, jaki wywiera na Twoją skórę!

Jakie są korzyści z Resweratrolu?

Resweratrol jest substancją aktywną, której główne korzyści polegają na tym, że stymuluje syntezę białek skóry, takich jak kolagen i elastyna, jest antyoksydantem i antywolnymi rodnikami, które zwalczają stres oksydacyjny i w widoczny sposób poprawiają wygląd skóry.

Inną z wielu korzyści jest to, że:

  • Kontroluje nadmiar sebum
  • Wzmacnia ochronę przeciwsłoneczną baz za pomocą SPF
  • Działa kojąco na skórę (zmniejsza zaczerwienienia i chroni barierę ochronną skóry)
  • Sprawia, że skóra wygląda na jaśniejszą, idealną dla skóry tępej
  • Regeneruje skórę i chroni przed czynnikami zewnętrznymi, które powodują jej przedwczesne starzenie się

Jesteśmy pewni, że od teraz nie będziesz w stanie żyć bez uwzględnienia tego w codziennej rutynie mimicznej. Będziesz miała młodą, odżywioną, piękną i zadbaną twarz!

Powiązane wpisy