Resweratrol: Przeciwutleniacz wiecznej młodości

Resweratrol jest molekułą z rodziny polifenoli. Jest antyoksydantem, poprawia syntezę kolagenu, zmniejsza uszkodzenia komórek i przez wielu uznawany jest za jeden z najlepszych antyoksydantów na rynku. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Trzymajcie się tego bloga!

Występuje w dużych ilościach w skórze czarnych winogron i oczywiście również w winie. Jego funkcją jest ochrona winorośli przed grzybami i można powiedzieć, że działa jak naturalny antybiotyk. Można go również znaleźć w czerwonych owocach, granatach i niektórych orzechach.

Gdzie i dlaczego resweratrol jest stosowany w kosmetykach?

Resweratrol jest często stosowany w dermokosmetykach, szczególnie w produktach opóźniających starzenie (kremy do twarzy, serum do twarzy, kremy do oczu, makijaż, filtry przeciwsłoneczne, żele, a nawet balsamy).

Ta naturalna substancja chroni organizm człowieka przed wolnymi rodnikami, zapobiega utlenianiu komórek, zwalcza oznaki przedwczesnego starzenia się, takie jak powstawanie zmarszczek i plam na skórze.

W INCI (składniki) kosmetyków występują zwykle pod różnymi nazwami. Oto niektóre z nich:

  • Resweratrol
  • Ekstrakt z fermentacji Resweratrolu
  • Palmitoilowy wyciąg z pędów winorośli
  • Olej z nasion Vitis vinifera
  • Wyciąg z liści Vitis vinifera

W Duchu Śródziemnomorskim używamy go w naszym kremie do twarzy o działaniu przeciwstarzeniowym oraz w naszym przeciwzmarszczkowym serum do twarzy jako jednego z głównych składników wraz z witaminą C i kwasem ferulowym. Jest on również często znany jako olej z pestek winogron. Na co czekasz? Spodoba Ci się efekt, jaki wywiera na Twoją skórę!

Jakie są korzyści z Resweratrolu?

Resweratrol jest substancją aktywną, której główne korzyści polegają na tym, że stymuluje syntezę białek skóry, takich jak kolagen i elastyna, jest antyoksydantem i antywolnymi rodnikami, które zwalczają stres oksydacyjny i w widoczny sposób poprawiają wygląd skóry.

Inną z wielu korzyści jest to, że:

  • Kontroluje nadmiar sebum
  • Wzmacnia ochronę przeciwsłoneczną baz za pomocą SPF
  • Działa kojąco na skórę (zmniejsza zaczerwienienia i chroni barierę ochronną skóry)
  • Sprawia, że skóra wygląda na jaśniejszą, idealną dla skóry tępej
  • Regeneruje skórę i chroni przed czynnikami zewnętrznymi, które powodują jej przedwczesne starzenie się

Jesteśmy pewni, że od teraz nie będziesz w stanie żyć bez uwzględnienia tego w codziennej rutynie mimicznej. Będziesz miała młodą, odżywioną, piękną i zadbaną twarz!

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

Wyglądaj naturalnie, zaufaj kosmetykom mineralnym!

Lorem ipsum dolor sit amet bold font adipiscing elit. Proin vel "italics mauris con lacinia dapibus" sit amet neque. Praesent scelerisque underline amet ante suscipit et aliquet magna fringilla. Bold itallic a purus ut justo.

Powiązane wpisy