Czy Trust Fund Beauty jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie mogę otrzymać niewielką prowizję.

Trust Fund Beauty jest wolne od okrucieństwa

Trust Fund Beauty potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie pozwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać przeprowadzania testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, Trust Fund Beauty jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z informacjami na temat polityki Trust Fund Beauty w zakresie testów na zwierzętach:

Co z chińskim prawem dotyczącym testów na zwierzętach?

Firma Trust Fund Beauty potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego też nie ma obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach.

"Nasze produkty nie są sprzedawane w Chinach kontynentalnych i nigdy nie są testowane na zwierzętach".

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testowanie na zwierzętach jest nadal prawnie wymagane dla większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie istnieje prawna definicja oznaczenia "Cruelty-Free". Może ono oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Zwykle jednak określenie Cruelty-Free oznacza brak testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie powstawania produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free danej firmy, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Trust Fund Beauty jest w 100% wegański

Trust Fund Beauty potwierdziło, że wszystkie jego produkty są wegańskie i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Poniżej znajduje się fragment odpowiedzi, którą otrzymałam od Trust Fund Beauty, kiedy zapytałam, czy wszystkie ich produkty są wegańskie:

"Odpowiadając na Twoje pytanie, jesteśmy w pełni wegańscy i posiadamy certyfikat Leaping Bunny Certified cruelty free".

Polityka dotycząca produktów wegańskich

Podobnie jak w przypadku oznaczenia "Cruelty-Free", nie istnieje standardowa lub prawna definicja etykiety "Vegan". Zazwyczaj jednak oznacza ona brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre z powszechnie stosowanych w kosmetykach produktów pochodzenia zwierzęcego to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzenia perłowego lub jedwabnego, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie powstają produkty Trust Fund Beauty?

Trust Fund Beauty na swojej stronie internetowej pisze,

"P: Gdzie powstają wasze produkty?
O: Nasze produkty są tworzone z miłością w USA i w Azji."

*Uwaga: Kosmetyki wyprodukowane w Chinach nie muszą być testowane na zwierzętach. Jedynie kosmetyki importowane i sprzedawane w sklepach fizycznych w Chinach kontynentalnych muszą być testowane na zwierzętach zgodnie z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach.

Etyczna polityka wydobywania miki

Mika jest minerałem stosowanym w kosmetykach, aby nadać im efekt połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki jest związane z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobywania miki, nie mamy możliwości sprawdzenia, czy mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Na szczęście Trust Fund Beauty na swojej stronie internetowej informuje,

"P: Czy używana mika jest etyczna?
O: Tak, nasz dostawca miki przeszedł audyt BSCI, a jego zakłady są regularnie sprawdzane pod kątem braku pracy dzieci."


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć status Trust Fund Beauty jako cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem, możemy pomóc zakończyć testowanie kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

Wyglądaj naturalnie, zaufaj kosmetykom mineralnym!

Lorem ipsum dolor sit amet bold font adipiscing elit. Proin vel "italics mauris con lacinia dapibus" sit amet neque. Praesent scelerisque underline amet ante suscipit et aliquet magna fringilla. Bold itallic a purus ut justo.

Powiązane wpisy