Czy warto decydować się na kosmetyki mineralne?

czy warto stosować kosmetyki mineralne Kosmetyki mineralne zdobyły w ostatnich latach niemały rozgłos właściwie na całym świecie. Obecnie posiadają one zarówno wielu przeciwników jak i sceptyków, którzy nie podchodzą ze zbytnim entuzjazmem do licznych zapewnień producentów, przedstawiających ich jako cudowne środki na wszelkie zło związane z naszą cerą. Niemniej jednak trzeba przyznać, że niektóre z nich mogą mieć naprawdę doskonały wpływ na zdrowie naszej skóry. Zawierają one minerały takie jak między innymi dwutlenek tytanu i tlenek cynku; chronią one ludzką skórę przed zbyt silnym słońcem, skutecznie zatrzymując jego promienie w sytuacjach, gdy mogłyby one być dla nas szkodliwe. Tlenek cynku jest również znany w świecie medycyny jako doskonały środek na stany zapalne skóry.

Oprócz samych kosmetyków mineralnych występuje też jako składnik wielu preparatów na takie dolegliwości, w tym również i tych przeznaczonych dla niemowląt. Czy jednak kosmetyki mineralne zawsze mają tak dobroczynny wpływ na ludzką skórę?

Zdaniem wielu ludzi, wcale nie. Całkiem niedawno w mediach w niektórych krajach na świecie głośno mówiło się o jednym z ich składników, tlenochlorku bizmutu. Niektórzy twierdzili, że jest on szkodliwy dla naszej cery, wywołuje stany zapalne i przyczynia się do powstawania trądziku. Co prawda teza ta nigdy nie została potwierdzona w sposób naukowy, ale wskutek presji wywartej przez media niektórzy producenci wycofali ze sprzedaży swoje produkty, które zwierały ten składnik. Często mówi się również o tym, że niewielkie cząsteczki zawarte w tych kosmetykach wnikają głęboko w strukturę skóry i wywołują w niej szkodliwe dla nas reakcje. Prawda jak zwykle leży po środku. Nie należy zatem ślepo ufać zapewnieniom producentów mówiących, że takie kosmetyki są cudownym sposobem na upiększanie skóry; z drugiej strony nie można zaprzeczyć temu, że faktycznie dobrze sprawdzają się one w wielu sytuacjach. Kluczem jest jednak wybranie odpowiednich dla siebie produktów, które będą mogły przynieść nam zadowalające efekty. Na szczęście jednak ich wybór jest obecnie tak szeroki, że raczej nie sprawi nam to większych problemów.

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

Wyglądaj naturalnie, zaufaj kosmetykom mineralnym!

Lorem ipsum dolor sit amet bold font adipiscing elit. Proin vel "italics mauris con lacinia dapibus" sit amet neque. Praesent scelerisque underline amet ante suscipit et aliquet magna fringilla. Bold itallic a purus ut justo.

Powiązane wpisy