Sposoby na wykończenie i utrwalenie makijażu mineralnego

wykończenie makijażu

Przygotowanie skóry do nałożenia podkładu jest tak samo ważne jak jego wykończenie już po przygotowaniu. Trzeba zastosować dobre produkty, które jeśli uda się nam dobrze zestawić będziemy mogli dłużej cieszyć się rzeczywiście trwałym, pięknym makijażem.

Jeśli mamy cerę tłustą to trzeba unikać nadmiaru tłustych składników, które odcisnąć można chusteczką higieniczną. Dzięki temu podkład lepiej będzie się trzymał skóry i dobrze będzie można go rozprowadzić. Chusteczka będzie przydatna w ostatnim kroku, który związany jest z wykończeniem. Trzeba przez nią usunąć nadmiar wilgoci.

Wykończenie tradycyjne – pudrem

Jeśli będziemy realizować makijaż mineralny z wykończeniem pudrem uzyskać można zarówno matowy efekt jak i rozświetlenie. Ze względu na suchą formułę podkładu i pudru należy być ostrożnym, gdy chodzi o ilość jaka będzie nakładana. Należy zwracać uwagę także na rozdrobnienie pudru. Im będzie on gładszy i przyczepny tym efekt końcowy będzie lepszy. To jakie wykończenie będziemy uzyskiwać musi zależeć wyłącznie od naszych upodobań. Pudry matujące najczęściej oparte są na naturalnych składnikach. Dlatego będą odpowiednie dla tej skóry, która ma problem z nadmiernym przetłuszczeniem i trzeba zastosować jakieś delikatne rozwiązania.

Wykończenie innowacyjne – zwilżoną gąbeczką i sypkim pudrem

pędzel kabukiMożna także decydować się na sypki puder i wykorzystanie zwilżonej gąbki co, jak się wydaje w wielu przypadkach będzie świetnym rozwiązaniem, ponieważ taka gąbka będzie oddawać tyle pudru, ile rzeczywiście będzie konieczne, by przygotować sobie wykończenie takiego makijażu.

Wykończenie na szczególne okazje można realizować z fixerem w formie atomizera. Jeśli zależy nam na trwałości takiego makijażu to właśnie takie rozwiązanie będzie najlepsze. Fixery mogą sprawić, że będą obkurczone pory i pojawi coś na kształt warstwy ochronnej co sprawi, że taki makijaż będzie dłużej wyglądał bardzo dobrze. Jeśli dłuższy czas chcemy się cieszyć udanym makijażem na pewno trzeba myśleć o jego utrwaleniu.

Podkład mineralny można utrwalić przez zastosowanie dopasowanych kosmetyków. Często mamy takie, które są produktami, które określa się jako dwa w jednym. Pełnią one rolę podkładu, który wyrównuje jak i też będą odpowiadać za formę utrwalenia. Jeśli ktoś ma problem z tłustą albo nadmiernie suchą skórą może zastosować takie nowoczesne rozwiązania, które zagwarantują lepszy wygląd skóry. Dodatkowo będzie można również zadbać w ten sposób o jej stan i zdrowie, dlatego na tą kwestię warto zwracać uwagę.

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

Wyglądaj naturalnie, zaufaj kosmetykom mineralnym!

Lorem ipsum dolor sit amet bold font adipiscing elit. Proin vel "italics mauris con lacinia dapibus" sit amet neque. Praesent scelerisque underline amet ante suscipit et aliquet magna fringilla. Bold itallic a purus ut justo.

Powiązane wpisy