Czy Wander Beauty jest wegańska i wolna od okrucieństwa?

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które mogę otrzymać niewielką prowizję bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Wolne od okrucieństwa produkty Wander Beauty można znaleźć na wanderbeauty.com, Sephora, Nordstrom i Amazon.

Firma Wander Beauty jest wolna od okrucieństwa

Wander Beauty potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów uważamy, że Wander Beauty jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z oficjalnego oświadczenia Wander Beauty dotyczącego testów na zwierzętach:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Wander Beauty potwierdziło, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego nie ma obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach.

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane w przypadku większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityki wolne od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Określenie "Cruelty-Free" jest jednak zwykle używane w celu zasugerowania braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie cruelty-free, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje to, że marka, jej dostawcy ani osoby trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Wander Beauty nie jest w 100% wegańska

"Wegański" w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Wander Beauty nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Ale mają kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Jak sprawdzić, które produkty Wander Beauty są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Wander Beauty są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej. Przykład znajduje się poniżej. Możesz robić zakupy na tej konkretnej stronie ich witryny.

Wegańska lista produktów Wander Beauty

Od 2021 roku nie będę już regularnie aktualizować tej listy wegańskich produktów Wander Beauty, ponieważ wszystkie ich wegańskie produkty są teraz wyraźnie oznaczone. Sprawdź ich stronę internetową, aby uzyskać najbardziej aktualne i dokładne informacje o tym, które produkty są wegańskie, a które nie.

Poniższe produkty Wander Beauty są odpowiednie dla wegan i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

 • Złote maseczki pod oczy Baggage Claim
 • Balsam plażowy
 • BRB Multipolish
 • Catch the Light Highlighter & Glowtion
 • Krem nawilżający Dive In
 • Drift Away™ Cleanser
 • Maska nawilżająca Extended Stay
 • Nawilżający podkład w sztyfcie Flash Focus
 • Frame your Face Micro Brow Pencil
 • Rozświetlający olejek do twarzy
 • Rozświetlający olejek do twarzy Glow Ahead
 • Krem rozświetlający Hidden Glow
 • Oczyszczająca i rozjaśniająca maseczka złuszczająca Lift Off
 • Lift Off Rose Gold Oczyszczająca i rozjaśniająca maseczka złuszczająca
 • Olejek Lip Retreat
 • Podwójna pomadka i konturówka do ust Lipsetter
 • Podkład w płynie Nude Illusion
 • Puder półprzezroczysty Play All Day
 • Kredka do oczu Secret Weapon Pencil - Nudist
 • Smooth Sailing 360º Eye Primer
 • Podkład udoskonalający Smooth Sailing
 • Duet różu i bronzera Trip for Two
 • Podwójny pędzel do cieni do powiek Wandering Eyes
 • Podkład w pudrze Wanderlust
 • Paleta cieni do powiek Wanderess™ Seascape

Zasady wegańskie

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej ani prawnej definicji etykiety "Vegan". Jest ona jednak zwykle używana w kontekście opisywania czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre powszechne produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach obejmują karmin, lanolinę, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki perłowe lub jedwabne, glicerynę pochodzenia zwierzęcego, keratynę i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej jest zapytać firmę i producentów, aby upewnić się, że składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.


Gdzie produkowane są produkty Wander Beauty?

Miejsce produkcji każdego z produktów Wander Beauty można znaleźć na każdej stronie produktu w ich witrynie internetowej. Niektóre z nich zostały wyprodukowane w Korei, na Tajwanie i w Chinach.

*Uwaga: Kosmetyki wyprodukowane w Chinach nie muszą być testowane na zwierzętach. Tylko kosmetyki importowane i sprzedawane w fizycznych sklepach w Chinach kontynentalnych muszą być testowane na zwierzętach zgodnie z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach.

Etyczna polityka wydobycia miki

Mika to minerał stosowany w kosmetykach w celu nadania im połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Dopóki firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzenia się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałem więc Wander Beauty, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli, stwierdzając,

"Nasza mika jest pozyskiwana w sposób etyczny i mineralny".

Wander Beauty twierdzi, że ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, ale nie odniosła się konkretnie do tego , skąd pochodzi ich mika i w jaki sposób przeprowadzają audyt lub śledzenie, aby upewnić się, że w wydobycie miki nie była zaangażowana praca dzieci.


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć status Wander Beauty jako produktów wolnych od okrucieństwa i wegańskich, a wybierając produkty wolne od okrucieństwa, możemy raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

Wyglądaj naturalnie, zaufaj kosmetykom mineralnym!

Lorem ipsum dolor sit amet bold font adipiscing elit. Proin vel "italics mauris con lacinia dapibus" sit amet neque. Praesent scelerisque underline amet ante suscipit et aliquet magna fringilla. Bold itallic a purus ut justo.

Powiązane wpisy