Czy buty L.L. Bean są wegańskie czy nie?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Stworzona w 1912 roku przez Leon Leonwood Bean, L.L. Bean jest amerykańską firmą, która specjalizuje się w odzieży i sprzęcie do rekreacji na świeżym powietrzu.

Rozpoznawalna dzięki swoim sygnowanym butom z kaczką, czyli Bean Boots, chciałam się dowiedzieć, czy któreś z butów L.L. Bean są wegańskie.

Na stronie internetowej L.L. Bean, nie sprzedają ani nie oznaczają żadnego ze swoich butów jako specjalnie "wegańskie".

A większość ich butów, w tym Bean Boots, zawiera skórę zwierzęcą i zamsz. Niestety, Bean Boots NIE są przyjazne dla wegan.

Czy buty L.L. Bean są wegańskie?

Zauważyłem jednak, że niektóre z pikowanych butów L.L. Bean's wymieniają w opisie produktu wszystkie materiały syntetyczne (jak nylon, skóra syntetyczna, sztuczne futro, polar i syntetyczna izolacja z mikrofibry, PrimaLoft). Teoretycznie mogłyby być wegańskie, gdyby nie zawierały żadnych materiałów pochodzenia zwierzęcego.

Wysłałem więc e-mail i poprosiłem L.L. Bean o potwierdzenie, że ich pikowane buty są przyjazne dla wegan, w tym zastosowane kleje i spoiwa, a oni odpowiedzieli, mówiąc,

"Mogę potwierdzić, że Ultralekkie Pikowane Buty są wegańskie, Jedną rzeczą, której nie widzę, jest klej, który wiązałby podeszwy z dnem. Jeśli jest to coś, czego chciałbyś się dowiedzieć, możemy zrobić kilka badań i wrócić do Ciebie o używanym kleju."

To był świetny początek, że L.L. Bean potwierdził, że wszystkie materiały są syntetyczne i nie pochodzą od zwierząt. Odpowiedziałem z powrotem, pytając, czy mogliby proszę przyjrzeć się, czy kleje, których używają, są wegańskie. A oni powiedzieli mi:

"Właśnie rozmawiałam z jednym z naszych Specjalistów ds. Produktów i zapytałam o klej używany w butach. Przykro mi, ale klej zawiera trochę tłuszczu zwierzęcego. Specjalista ds. Produktu podzielił się ze mną informacją, że nie mamy żadnych butów, które posiadają certyfikat Vegan."

Chociaż pikowane buty L.L. Bean zawierają wszystkie materiały syntetyczne, potwierdzili, że kleje NIE są wegańskie.

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

Wyglądaj naturalnie, zaufaj kosmetykom mineralnym!

Lorem ipsum dolor sit amet bold font adipiscing elit. Proin vel "italics mauris con lacinia dapibus" sit amet neque. Praesent scelerisque underline amet ante suscipit et aliquet magna fringilla. Bold itallic a purus ut justo.

Powiązane wpisy