Czy Cirque Colors jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Produkty Cirque Colors cruelty-free znajdziesz na Beautylish i Etsy.

Czy Cirque Colors jest cruelty-free?

Cirque Colors jest marką cruelty-free. Cirque Colors potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie ich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uznalibyśmy Cirque Colors za Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranowy tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Cirque Colors na temat polityki testowania na zwierzętach:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Cirque Colors potwierdziło, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego nie ma obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach.

Od 1 maja 2021 roku, niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane dla większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji dla etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Jednak określenie "Cruelty-Free" oznacza zazwyczaj brak testów na zwierzętach. Dokładniej mówiąc, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie cruelty-free za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Czy Cirque Colors jest wegańskie?

Cirque Colors jest marką w 100% wegańską. Cirque Colors potwierdziło, że wszystkie jego produkty są wegańskie i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Poniżej znajduje się zrzut ekranowy informacji o tym, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Cirque Colors na temat jej wegańskich deklaracji:

Vegan Policies

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej lub prawnej definicji etykiety "Vegan". Jednak zazwyczaj oznacza ona brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzące z pereł lub jedwabiu, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Najlepiej więc zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł innych niż zwierzęce.

Gdzie powstają produkty Cirque Colors?

Zapytałam Cirque Colors, gdzie produkowane są ich produkty i powiedzieli mi:

"Nasze produkty i zaprojektowane i stworzone/zmiksowane tutaj w Stanach Zjednoczonych".

Polityka etycznego wydobywania miki

Mika to minerał, który jest używany w kosmetykach, aby dodać efekt połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki zostało powiązane z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzieć się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez udziału dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałem więc Cirque Colors, czy ich mika jest pozyskiwana etycznie bez wykorzystania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli stwierdzeniem,

"Możemy potwierdzić, że wszystkie miki wymienione w naszych składnikach pochodzą z etycznych źródeł bez jakichkolwiek form pracy dzieci lub wyzysku. Nasz proces potwierdzania obejmował kontakt z każdym z naszych dostawców i producentów w celu weryfikacji etycznego łańcucha dostaw. Współpracujemy z dostawcami, którzy podzielają nasze wartości, aby wspierać etyczne praktyki pozyskiwania składników kosmetyków i środków higieny osobistej."


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Wam zrozumieć status Cirque Colors jako cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem możemy pomóc zakończyć testowanie kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

Wyglądaj naturalnie, zaufaj kosmetykom mineralnym!

Lorem ipsum dolor sit amet bold font adipiscing elit. Proin vel "italics mauris con lacinia dapibus" sit amet neque. Praesent scelerisque underline amet ante suscipit et aliquet magna fringilla. Bold itallic a purus ut justo.

Powiązane wpisy