Odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące regeneracji uszkodzeń włosów produktów firmy Olaplex

Być może słyszałaś, jak Twoja kolorystka śpiewała jego pochwały, lub przeczytałaś rave recenzje osób, które użyły Olaplexu, aby przywrócić zniszczone włosy z powrotem na krawędzi. Jeśli jednak nie jesteś do końca pewna, czym dokładnie jest Olaplex i jak działa, trafiłaś we właściwe miejsce. Choć nauka może być nieco skomplikowana (nie martw się, załamiemy ją), wyniki - zdrowe, mocne, pozbawione uszkodzeń włosy - są łatwe do zauważenia. Skontaktowaliśmy się z Amy Cherry, menedżerem ds. sprzedaży detalicznej w Olaplex, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje najistotniejsze pytania dotyczące tego systemu naprawy włosów.

Co to jest Olaplex?

Olaplex to system składający się z siedmiu produktów - dwóch receptur przeznaczonych do stosowania w salonie przez profesjonalistów oraz pięciu produktów do użytku domowego. Produkty te naprawiają uszkodzenia (powstałe w wyniku obróbki kolorystycznej lub chemicznej, stylizacji termicznej i czynników środowiskowych), które powodują zerwanie wiązań zagrażających wytrzymałości i integralności strukturalnej włosów.

Jak działa Olaplexu?

"Wszystkie rodzaje włosów czerpią większość swojej integralności ze zdrowych, odpowiednio sparowanych, dwusiarczkowych wiązań", mówi Cherry. Po uszkodzeniu, wiązania te rozpadają się, tworząc pojedyncze siarkowe wiązania wodorowe. "Każdy produkt z tej linii zawiera nasz opatentowany składnik aktywny, Bis-Aminopropyl Diglycol Dimaleate, który znajduje przerwane wiązania wewnątrz włosów i łączy je z powrotem" - mówi Cherry. "To sprawia, że włosy są mocniejsze od wewnątrz, naprawiając istniejące uszkodzenia i zapobiegając przyszłym uszkodzeniom" - mówi Cherry.

Nawet jeśli nie koloryzujesz swoich włosów, każdego dnia zrywamy te wiązania z czymś tak prostym jak tarcie głowy o poduszkę czy zbyt ciasny kucyk.

Tak, i to nie tylko dla włosów farbowanych, wyjaśnia Cherry. "Ponieważ wszystkie włosy są zbudowane z tych wiązań disulfidowych, wszystkie włosy będą korzystać z Olaplexu. Nawet jeśli nie koloryzujesz swoich włosów, każdego dnia zrywamy te wiązania z czymś tak prostym jak tarcie głowy o poduszkę czy zbyt ciasny kucyk".

Jakie korzyści zauważę po użyciu Olaplexu?

"Kiedy wszystkie wiązania, zwłaszcza dwusiarczkowe, są nienaruszone i ułożone, masz zdrowe, piękne, lśniące, dotykowe włosy", mówi Cherry. "Zauważysz, że twoja naturalna tekstura zaczyna odbijać się od siebie, gdy te wiązania są rozłożone. Loki będą bardziej zdefiniowane, a włosy będą bardziej podatne na układanie".

Jaka jest różnica między systemem salonu Olaplex a produktami domowymi?

Profesjonalny system jest przeznaczony do stosowania przez stylistów podczas zabiegów chemicznych, jak również samodzielnie jako zabieg pielęgnacyjny w salonie z pełną siłą, podczas gdy produkty do pielęgnacji włosów w domu są przeznaczone do stosowania w ramach zwykłej rutyny pielęgnacyjnej. Zarówno produkty do pielęgnacji włosów w salonie, jak i w domu zawierają ten sam składnik aktywny, a Cherry twierdzi, że "im więcej części systemu używasz, tym więcej dodatkowych korzyści uzyskasz", choć zaleca, abyś skontaktował się z Twoją stylistą w celu zmaksymalizowania tych korzyści.

Czy nadużywać Olaplexu?

Nie możesz używać Olaplexu tak często jak chcesz, mówi Cherry. "Ponieważ codziennie zrywamy te więzi we włosach, zawsze jest praca dla Olaplexu. Zalecamy używanie nr 3 przynajmniej raz w tygodniu i nr 4 do 7 jako codziennej pielęgnacji."

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

Wyglądaj naturalnie, zaufaj kosmetykom mineralnym!

Lorem ipsum dolor sit amet bold font adipiscing elit. Proin vel "italics mauris con lacinia dapibus" sit amet neque. Praesent scelerisque underline amet ante suscipit et aliquet magna fringilla. Bold itallic a purus ut justo.

Powiązane wpisy