Czy Paula's Choice (Unilever) jest wolna od okrucieństwa i wegańska?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Wolne od okrucieństwa produkty Paula's Choice można znaleźć na paulaschoice.com, Sephora, Nordstrom i Amazon.

Paula's Choice jest * wolna od okrucieństwa

Paula's Choice potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Dostawcy Paula's Choice również nie testują swoich produktów na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Zgodnie z naszymi standardami uważamy, że Paula's Choice jest *Cruelty-Free.

Aktualizacja! W komunikacie prasowym Unilever ogłosił, że przejmie Paula's Choice.

*Paula's Choice wkrótce stanie się własnością Unilever, korporacji, która NIE jest wolna od okrucieństwa, ponieważ zezwala niektórym swoim markom na testowanie na zwierzętach.

To twój wybór, czy chcesz wspierać lub bojkotować marki wolne od okrucieństwa należące do firmy macierzystej, która nie jest wolna od okrucieństwa. Nie ma na to "dobrej" lub "złej" odpowiedzi. Zachęcam do robienia tego, z czym czujesz się komfortowo, ale uważam, że ważne jest, aby ujawnić, że Unilever będzie właścicielem Paula's Choice.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Paula's Choice na temat jej polityki testowania na zwierzętach:

Paula's Choice Cruelty-Free Claims

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Paula's Choice potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego też nie ma obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach.

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane w przypadku większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityki wolne od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Określenie "Cruelty-Free" jest jednak zwykle używane w znaczeniu braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free firmy za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje to, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Paula's Choice nie jest w 100% wegańska

"Wegański" w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Paula's Choice nie wszystkie produkty są wegańskie. Mają jednak kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Paula's Choice na temat jej wegańskich oświadczeń:

Wegańskie oświadczenia Paula's Choice

Jak sprawdzić, które produkty Paula's Choice są wegańskie?

Paula's Choice aktualizuje listę swoich niewegańskich produktów na tej stronie: https://help.paulaschoice.com/hc/en-us/articles/360035072173-Animal-Testing-and-By-Products.


Zasady wegańskie

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej ani prawnej definicji etykiety "Vegan". Jest ona jednak zwykle używana w kontekście opisywania czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre powszechne produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach obejmują karmin, lanolinę, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki perłowe lub jedwabne, glicerynę pochodzenia zwierzęcego, keratynę i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej jest zapytać firmę i producentów, aby upewnić się, że składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie wytwarzane są produkty Paula's Choice?

Paula's Choice podaje na swojej stronie internetowej,

"Wyprodukowano w USA"

Polityka etycznego wydobycia miki

Mika to minerał stosowany w kosmetykach w celu nadania im połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Dopóki firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzenia się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałem więc Paula's Choice, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli, stwierdzając,

"Następujące produkty Paula's Choice zawierają mikę:

On-the-Go Shielding Powder SPF 30
25% AHA + 2% BHA Exfoliant Peel
Anti-Aging Lip Gloss SPF 40

Naszą mikę pozyskujemy od dwóch różnych producentów, którzy są członkami Responsible Mica Initiative. Audyty są przeprowadzane w celu zapewnienia zgodności producentów".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć wolny od okrucieństwa i wegański status Paula's Choice, a wybierając razem cruelty-free, możemy raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

Wyglądaj naturalnie, zaufaj kosmetykom mineralnym!

Lorem ipsum dolor sit amet bold font adipiscing elit. Proin vel "italics mauris con lacinia dapibus" sit amet neque. Praesent scelerisque underline amet ante suscipit et aliquet magna fringilla. Bold itallic a purus ut justo.

Powiązane wpisy