Czy Elizabeth Arden (Revlon) jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Elizabeth Arden NIE jest Cruelty-Free!

Elizabeth Arden zezwala na testowanie swoich produktów lub składników na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, w tym podczas sprzedaży w sklepach w Chinach kontynentalnych.

Ponadto Elizabeth Arden jest również własnością Revlon, firmy macierzystej, która NIE cruelty-free

.

Polityka Elizabeth Arden dotycząca testów na zwierzętach

Na stronie internetowej Elizabeth Arden twierdzą, że nie przeprowadzają żadnych testów na zwierzętach, "z wyjątkiem rzadkich przypadków, gdy wymaga tego prawo."

Zobacz poniżej zrzut ekranu tego, co jest obecnie stwierdzone na stronie internetowej Elizabeth Arden:

Polityki stwierdzające, "z wyjątkiem przypadków wymaganych przez prawo", zwykle sugerują, że firma sprzedaje swoje produkty w Chinach kontynentalnych. To dlatego, że kosmetyki sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych są prawnie wymagane do testowania na zwierzętach.

Czy Elizabeth Arden jest sprzedawana w Chinach?

W moich badaniach odkryłem, że produkty Elizabeth Arden są rzeczywiście sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu lokalizatora sklepu Elizabeth Arden pokazujący wyniki w Chinach kontynentalnych, jak również, ich chińska strona internetowa:

Elizabeth Arden sprzedaje w kilku sklepach w Chinach Chińska strona internetowa Elizabeth Arden

Ale czy Chiny nie testują już na zwierzętach?

Firmy mogą ominąć chińskie testy na zwierzętach, decydując się na produkcję swoich zwykłych lub ogólnych kosmetyków w Chinach, ale nigdzie nie jest napisane, że Elizabeth Arden wybrała tę drogę.

Dodatkowo, możliwość przeprowadzenia testów na zwierzętach po wprowadzeniu produktu na rynek nie jest całkowicie wykluczona i może być przeprowadzana na niektórych kosmetykach sprzedawanych w sklepach fizycznych w Chinach.

Od 1 maja 2021 roku firmy kosmetyczne mogą również eksportować i sprzedawać swoje zwykłe lub ogólne kosmetyki w Chinach bez testów na zwierzętach, tylko jeśli najpierw spełnią zestaw warunków wstępnych. Jednak spełnienie tych warunków okazało się trudne i nadal nie jest jasne, co dokładnie jest akceptowane zgodnie z nowymi przepisami. Nie ma więc jeszcze słowa o żadnej firmie, która z powodzeniem tego dokonała.

Podążaj za podkreślonymi liniami na poniższej grafice, aby zobaczyć, dlaczego większość kosmetyków sprzedawanych w Chinach (jak Elizabeth Arden) jest nadal wymagana przez prawo do testowania na zwierzętach w 2022 roku.

Ponieważ Elizabeth Arden zdecydowała się na sprzedaż w sklepach w Chinach kontynentalnych, muszą wyrazić zgodę i zapłacić za to, aby ich produkty były testowane na zwierzętach. Dlatego większość marek kosmetycznych sprzedających w Chinach kontynentalnych nie może być uznana za cruelty-free w 2022 roku.

Chociaż Elizabeth Arden może nie prowadzić tych testów na zwierzętach samodzielnie, świadomie pozwalają chińskim władzom testować swoje produkty na zwierzętach, aby sprzedawać w Chinach.

Z tych powodów nie uznalibyśmy Elizabeth Arden za cruelty-free według naszych standardów.

Polityka cruelty-free

Wiele marek prawdziwie wolnych od okrucieństwa zdecydowało się nie sprzedawać swoich produktów w Chinach ze względu na obowiązujące tam prawo dotyczące testów na zwierzętach. Niestety, Elizabeth Arden odmawia zrobienia tego samego i dlatego nie może być uznana za wolną od okrucieństwa.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy wolną od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach, także wtedy, gdy jest to wymagane przez prawo.

Zobacz poniżej naszą pełną listę kontrolną cruelty-free. Ponieważ Elizabeth Arden nie spełnia już dwóch ostatnich warunków, nie możemy zaklasyfikować tej marki jako wolnej od okrucieństwa.

Czy Elizabeth Arden posiada certyfikat Cruelty-Free?

Elizabeth Arden nie jest certyfikowana jako wolna od okrucieństwa przez jakiekolwiek niezależne certyfikaty cruelty-free, takie jak Leaping Bunny czy PETA.

Ponieważ Elizabeth Arden nie posiada certyfikatu cruelty-free wydanego przez stronę trzecią, nikt nie bada ani nie uzasadnia zobowiązań i twierdzeń Elizabeth Arden w zakresie cruelty-free.

Czy Elizabeth Arden jest własnością firmy macierzystej, która nie stosuje zasad cruelty-free?

Tak. Elizabeth Arden jest własnością Revlon, korporacji macierzystej, która nadal angażuje się w testy na zwierzętach w 2022 roku.

Niektórzy konsumenci wolni od okrucieństwa mogą zdecydować się na zakup i wspieranie wolnych od okrucieństwa marek należących do korporacji macierzystych testujących na zwierzętach, ponieważ mają nadzieję, że przekona to firmę macierzystą do stania się wolną od okrucieństwa.

Jednak w tym przypadku Elizabeth Arden NIE jest wolna od okrucieństwa, podobnie jak jej firma macierzysta, Revlon.

Czy Elizabeth Arden jest Cruelty-Free?

Podsumowując, decydując się na sprzedaż w Chinach kontynentalnych, Elizabeth Arden musi mieć swoje produkty testowane na zwierzętach. Dlatego też NIE uznajemy Elizabeth Arden za markę cruelty-free.

Aktualnie Elizabeth Arden znajduje się na naszej Liście marek do unikania - Animal Tested.

Czy Elizabeth Arden jest wegańska?

Elizabeth Arden twierdzi, że oferuje kilka "wegańskich" opcji, które są wolne od składników pochodzenia zwierzęcego, ale ponieważ Elizabeth Arden angażuje się w testy na zwierzętach, nie sklasyfikowalibyśmy niczego, co jest sprzedawane lub produkowane przez Elizabeth Arden jako wegańskie.

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów etycznego słonia, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach nigdzie na świecie. Nie mogą też zawierać żadnych składników ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla Elizabeth Arden

Szukasz przełączenia do marek cruelty-free? Oto kilka cruelty-free i vegan-friendly opcji, które są podobne do Elizabeth Arden:

  • Juice Beauty
  • Tata Harper *własność Amorepacific
  • Skyn Iceland
  • Coola
  • Murad *własność Unilever

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

Wyglądaj naturalnie, zaufaj kosmetykom mineralnym!

Lorem ipsum dolor sit amet bold font adipiscing elit. Proin vel "italics mauris con lacinia dapibus" sit amet neque. Praesent scelerisque underline amet ante suscipit et aliquet magna fringilla. Bold itallic a purus ut justo.

Powiązane wpisy