Co warto wiedzieć o kosmetykach mineralnych?

właściwości kosmetyków naturalnychModa na kosmetyki naturalne utrzymuje się już od kilkunastu lat. Dla niewielu osób jest zresztą zaskoczeniem, znakomicie wpisuje się bowiem w niezwykle popularny ekologiczny trend. Niestety, nie wszystkie rozwiązania promowane jako ekologiczne są takimi w rzeczywistości, ich producenci często stosują bowiem tego rodzaju określenie wyłącznie po to, aby zwiększyć sprzedaż polecanych przez siebie specyfików. Znalezienie kosmetyków stuprocentowo naturalnych nie jest prostym zadaniem, nie jest to jednak również zadanie niemożliwe do zrealizowania. Na uwagę zasługują w tym kontekście zwłaszcza kosmetyki mineralne z serii Earthnicity Minerals, warto więc przyjrzeć się im bliżej.

Najważniejszą cechą kosmetyków mineralnych jest to, że w ich skład wchodzą wyłącznie składniki nieprzetworzone i czyste chemicznie, które po ich wydobyciu są poddawane jedynie procesowi podstawowej filtracji. Kosmetyki te są pozbawione sztucznych substancji zapachowych oraz barwników i właśnie dlatego mogą korzystać z nich wszyscy – w tym i alergicy oraz osoby o szczególnie wrażliwej cerze, które nieustannie muszą troszczyć się o jej właściwą ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Kosmetyki mineralne sprawdzają się też jako środek łagodzący stosowany na skórę podrażnioną. Choć rozwiązania te mają rosnące grono zwolenników, w Internecie możemy spotkać się również z krytycznymi opiniami na ich temat. Najpoważniejszy zarzut dotyczy tego, że wnikające głęboko w skórę minerały mogą doprowadzić do jej trwałego uszkodzenia, obawy takie nie znalazły jednak potwierdzenia podczas wielokrotnie powtarzanych badań naukowych. Co więcej, niezależne eksperymenty badawcze wykluczyły taką możliwość potwierdzając, że kosmetyki mineralne nie są w stanie doprowadzić do zmian skórnych.

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

Wyglądaj naturalnie, zaufaj kosmetykom mineralnym!

Lorem ipsum dolor sit amet bold font adipiscing elit. Proin vel "italics mauris con lacinia dapibus" sit amet neque. Praesent scelerisque underline amet ante suscipit et aliquet magna fringilla. Bold itallic a purus ut justo.

Powiązane wpisy