Kosmetyki mineralne- sposoby nakładania pudru mineralnego.

Jak nałożyć mineralny kosmetyk? Puder mineralny jest bardzo charakterystycznym i specyficznym kosmetykiem, którego aplikacja znacznie różni się od nakładania klasycznego pudru w płynie. Puder mineralny ma lekka konsystencję, jest bardziej sypki, przez co klasyczne metody nakładania nie sprawdzają się ani trochę. Pudry mineralne są to zmielone naturalne minerały, o wysokich właściwościach kryjących oraz leczniczych. Są polecane osobom po zabiegach kosmetycznych, a nawet niekiedy po operacjach plastycznych, ze względu na swoją delikatność działania na skórę. Jeśli dobrze go nałożymy na skórę, zapewnia piękny wygląd prze długi czas. Pierwszą czynnością jaką musimy wykonać to dobór odpowiedniego pędzla np. flat top lub kabuki. Ten pierwszy jest preferowany w makijażach mocniejszych, zdecydowanych, ponieważ dzięki swojej budowie umożliwia nakładanie grubszej warstwy kosmetyku, jest bardziej zbity i gęsty, ścięty na prosto i puder lepiej się na nim trzyma. Natomiast pędzel kabuki jest delikatniejszy i miękki, polecany dla osób ze skórą wrażliwą.

Za jego pomocą nie nałożymy od razu grubszej warstwy makijażu, trzeba kilkukrotnie powtórzyć czynności, aby uzyskać mocniejszy efekt, zatem nadaje się do makijaży naturalnych i niezauważalnych. Zanim zaczniemy aplikować puder na twarz musimy w pierwszej kolejności oczyścić ją i nałożyć krem nawilżający. Dopiero po wchłonięciu kremu, możemy zaczynać nakładanie pudru, najlepiej ruchami okrężnymi, począwszy od środkowej części policzków, aż po brzegi twarzy. Puder nie może być sypany bezpośrednio na twarz, najpierw przesypujemy jego niewielką ilość do pokrywki, a następnie delikatnie wcieramy puder, aż uzyskamy efekt zespolenia kosmetyku ze skórą. Lepiej powtórzyć czynność w celu uzyskanie lepszego krycia, niż od razu za pierwszym razem nakładać grubszą warstwę pudru. Ciekawą metodą jest aplikacja „na mokro”, stosowane przez wiele kobiet. Pędzel przed nałożeniem pudru spryskujemy wodą lub hydrolatem, najlepiej używać w tym celu buteleczki ze spryskiwaczem, który nie zmoczy pędzla natychmiast,a stopniowo doprowadzi do wymaganego poziomu wilgotności pędzla. Część kobiet stosuje tez metodą aplikacji przez wilgotny wacik i stosując metodę tzw. stemplowania nakłada kosmetyk. Wymaga to niewielkiej wprawy i trochę czasu, jednak ma sporo zwolenniczek.

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

Wyglądaj naturalnie, zaufaj kosmetykom mineralnym!

Lorem ipsum dolor sit amet bold font adipiscing elit. Proin vel "italics mauris con lacinia dapibus" sit amet neque. Praesent scelerisque underline amet ante suscipit et aliquet magna fringilla. Bold itallic a purus ut justo.

Powiązane wpisy