Lista marek wolnych od okrucieństwa - aktualizacja część 3

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Cześć wszystkim! To kolejny post, w którym informuję o ostatnich zmianach, jakie wprowadziłem na naszej liście marek wolnych od okrucieństwa!

W marcu zacząłem przeglądać wszystkie 600 marek wymienionych w naszym katalogu marek wolnych od okrucieństwa, aby był on aktualny, odpowiedni i łatwiejszy w nawigacji.

Zawsze regularnie aktualizuję listę, usuwając i dodając marki.

Chciałam jednak również przeprowadzić pewne porządki na liście, dopracowując ją i od tego czasu

 • usunąłem firmy, które już nie działają lub były nieaktywne
 • usunąłem firmy, które nie odpowiedziały na moje ostatnie zapytanie klienta
 • usunięto firmy, które zmieniły swoją nazwę operacyjną
 • usunęłam i utworzyłam osobną listę dla wolnych od okrucieństwa marek środków czystości dla gospodarstw domowych.

Niedawno zakończyłem moją ostatnią aktualizację polegającą na usunięciu wszystkich marek cruelty-free, które nie oferują żadnych opcji wegańskich.

Była to najbardziej żmudna i czasochłonna aktualizacja, ponieważ musiałem chodzić tam i z powrotem z tak wieloma markami cruelty-free, próbując dowiedzieć się, czy mają przynajmniej jeden wegański produkt.

Ostatecznie musiałem usunąć kilka marek cruelty-free, które nie były w stanie wyjaśnić, czy mają jakiekolwiek wegańskie opcje.

Niektóre z tych wolnych od okrucieństwa marek, które obecnie nie oferują produktów wegańskich, obejmują:

 • Burt's Bees *własność Clorox
 • Hey Honey
 • Japonesque
 • KAPLAN MD
 • Kate Somerville *własność Unilever
 • Kenra Professionals
 • Lancer
 • Madison Reed
 • Sleek MakeUP *własność Walgreens
 • Vita Liberata

Mam nadzieję, że te wolne od okrucieństwa marki pewnego dnia będą w stanie wyjaśnić, które z ich produktów są przyjazne dla wegan.

Kiedy zaczynałam przygodę z etycznym słoniem w 2015 roku, dość często zdarzało się, że marki cruelty-free nie oferowały wegańskich produktów, ale czasy zdecydowanie się zmieniły!

Marki takie jak NYX i Flower Beauty wcześniej nie były w stanie sklasyfikować, które z ich produktów są wegańskie, ale teraz mają coraz większy wybór wegańskiego makijażu!

Ponadto Bite Beauty była marką, którą zawsze chciałam wypróbować, ale nie mieli żadnych wegańskich opcji aż do zeszłego roku, kiedy to wypuścili garść wegańskich produktów do ust. Rok później nie są w 100% wegańską marką!!!

Jest to rodzaj postępu, który chcę widzieć w przypadku większej liczby marek wolnych od okrucieństwa i dlatego zdecydowałem się wymienić tylko marki, które są w 100% wegańskie lub oferują pewne wegańskie opcje w naszym katalogu Cruelty-Free.

Kolejną zmianą, którą wprowadziłem do listy, jest dodanie FAQ na dole strony, aby użytkownicy mogli lepiej zrozumieć, w jaki sposób zatwierdzamy i wymieniamy marki!

Jeśli oczekujemy od marek przejrzystości w zakresie ich polityki testowania na zwierzętach i zaangażowania w działania wolne od okrucieństwa, to uważam, że ważne jest również, abym był przejrzysty w kwestii tego, w jaki sposób weryfikuję status marki jako wolnej od okrucieństwa przed umieszczeniem jej na liście.

W ten sposób możesz sam zdecydować, czy nasze kryteria są zgodne z Twoimi standardami!

Na razie to wszystko.

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

Wyglądaj naturalnie, zaufaj kosmetykom mineralnym!

Lorem ipsum dolor sit amet bold font adipiscing elit. Proin vel "italics mauris con lacinia dapibus" sit amet neque. Praesent scelerisque underline amet ante suscipit et aliquet magna fringilla. Bold itallic a purus ut justo.

Powiązane wpisy