Jak wybrać najlepszy krem dla młodszego wyglądu szyi

Dwie codzienne pielęgnacja skóry i święte produkty w kolorze szarym mogły ogolić się pięć lat temu, ale jeśli nie byłaś tak skrupulatna w dbaniu o szyję, jest duża szansa, że pokazywałaś wszystko, co twoja twarz starała się ukryć przez cały czas. Pomyśl o zmarszczkach, cienkich liniach i obwisłej, krepowanej skórze.

Jak starzenie się zmienia skórę
W wieku 20 lub 30 lat utrzymanie zmarszczek i cienkich linii na uboczu nie jest zazwyczaj wysoko na liście priorytetów. W końcu, kropka kremu pod oczy i odrobina serum wystarczą, aby skóra odbijała się po nocnym dystansie. Jednak normalny proces starzenia wpływa na Twoją skórę na różne sposoby, a jego efekty zaczynają się rozwijać jeszcze zanim pojawi się kryzys wieku średniego.

"W ramach naturalnego procesu starzenia, nasz organizm produkuje coraz mniej kluczowych elementów, które sprawiają, że wyglądamy młodziej". Białko kolagenowe zapewnia jędrność i wsparcie. Jednak zanim kobieta osiągnie menopauzę, ma około 45 procent mniej kolagenu" - wyjaśnia chemik kosmetolog i ekspert ds. pielęgnacji skóry David Pollock. "Kwas hialuronowy wiąże 1000 razy więcej wilgoci niż wynosi jego waga, nawilżając skórę". Jednak zanim skończymy 50 lat, mamy o połowę mniej kwasu hialuronowego niż wtedy, gdy byliśmy młodsi".

Co powoduje zmarszczki szyi

Być może niektórzy z was rozpoczęli już swoje zabiegi pielęgnacyjne u nastolatków, ale być może jesteście winni pominięcia szyi i klatki piersiowej. Okazuje się, że jest powodem, dla którego często słyszymy, że wiek kobiety jest widoczny w jej szyi. Według certyfikowanej dermatologii Rhondy Klein, MD, MPH, FAAD, szyja powinna być traktowana tak samo, jak twarz, ponieważ często widać na niej wiek jeszcze przed wykwitem pierwszych kurze łap lub linii śmiechu.

"Skóra na naszej szyi jest faktycznie cieńsza, przez co utrata kolagenu i elastyny jest bardziej zauważalna i szybsza". Grawitacja jest również przeciwko nam z szyją, często tworząc "indyczą szyję", jeśli nie jesteśmy ostrożni. Przy mniejszej ilości gruczołów tłuszczowych szyja jest również mniej pulchna i nawodniona niż nasza twarz" - wyjaśnia dr Klein.

Oprócz naturalnego procesu starzenia się, niektórzy eksperci w dziedzinie pielęgnacji skóry wskazują na inną możliwą przyczynę powstawania tych linii szyi. Przy całym tym czasie spędzonym na przyklejaniu do naszych smartfonów, laptopów i tabletów, stanowi to problem nie tylko dla naszego ogólnego zdrowia, ale także dla naszej skóry. To, co stało się znane jako "tech neck", nie tylko kojarzy się z bólem szyi i ramion, ale może być również przyczyną powstawania linii szyi i zmarszczek. Jak się okazuje, wielokrotne głaskanie w dół (w trakcie przewijania linii czasowych lub odpowiadania na maile robocze) może zmienić jakość skóry i spowodować pogłębienie się poziomych linii szyi i stać się bardziej zauważalne.

Ponadto, genetyka i inne zewnętrzne czynniki stresogenne również przyczyniają się do obwisłości skóry i dekoltu. Na przykład narażenie na słońce i palenie papierosów może powodować zmarszczki i pigmentację. Inne czynniki obejmują:

  • Brak składników odżywczych i nawodnienia
  • Hamulec ćwiczeń i wahania wagi
  • Spanie boczne/ciśnienie z poduszek bawełnianych

Jak wybrać właściwe produkty

Podczas gdy łatwo jest założyć, że te same produkty, których używasz na swojej twarzy, będą działały również na dekolt, osiągnięcie młodszego wyglądu szyi często wymaga bardziej ukierunkowanego podejścia. "Najważniejszą codzienną ochroną szyi jest filtr przeciwsłoneczny-SPF 30+, w idealnym przypadku. Po tym, stosowanie produktów nawilżających i ściągających może być korzystne dla zapobiegania oznakom starzenia" - dodaje dr Klein.

Sięgnij po specjalnie opracowane produkty do modelowania szyi, które zawierają alfa-hydroksykwasy (AHAs) i kwas hialuronowy, które złuszczają i nawilżają skórę, a także antyoksydanty, takie jak witaminy A, C i E. W związku z tym, stosowanie produktów nawilżających i ściągających może być korzystne dla zapobiegania oznakom starzenia" - dodaje dr Klein. Pollok poleca również peptydy, które "wspomagają syntezę kolagenu i pomagają ujędrnić skórę" oraz retinol, który "zmniejsza drobne linie i głębokie zmarszczki".

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

Wyglądaj naturalnie, zaufaj kosmetykom mineralnym!

Lorem ipsum dolor sit amet bold font adipiscing elit. Proin vel "italics mauris con lacinia dapibus" sit amet neque. Praesent scelerisque underline amet ante suscipit et aliquet magna fringilla. Bold itallic a purus ut justo.

Powiązane wpisy