Recenzja wodnego lakieru do paznokci Piggy Paint (Let's Flamingle)

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Kilka tygodni temu opublikowałam listę wolnych od okrucieństwa, wegańskich lakierów do paznokci na bazie wody. Od tego czasu byłam bardzo ciekawa, czym lakiery na bazie wody różnią się od tradycyjnych lakierów na bazie rozpuszczalników, dlatego też sięgnęłam po jedną z najpopularniejszych marek lakierów na bazie wody, Piggy Paint.

Od 10 lat misją Piggy Paint jest tworzenie nietoksycznych produktów najwyższej jakości. Produktów, które są beztroskie i całkowicie bezpieczne dla dzieci - naszych dzieci i Twoich dzieci. Dzięki etycznej, ekologicznej wizji nasza firma dąży do oferowania najbezpieczniejszych lakierów na świecie. Piggy Paint jest nietoksyczny, praktycznie bezwonny i wolny od WSZYSTKICH agresywnych chemikaliów. Nasz lakier do paznokci na bazie wody wysycha do twardego wykończenia, które nie zmywa się ani nie łuszczy - i jest dostępny w tęczy zabawnych kolorów! Bez okrucieństwa, wegański i wyprodukowany w USA!

Piggy Paint

W tym tygodniu w ramach Vegan Mani Monday chciałam podzielić się moją pierwszą recenzją i doświadczeniami związanymi z wypróbowaniem po raz pierwszy lakieru do paznokci na bazie wody.

Lakiery na bazie wody Piggy Paint są sprzedawane jako przyjazne dzieciom ze względu na ich nietoksyczną i delikatną formułę. Wybrałam ten zabawny koralowo-różowy kolor o nazwie Let's Flamingle.

Let's Flamingle - Piggy Paint

Kolor: Let's Flamingle to matowy, jasnoróżowy, koralowy lakier do paznokci na bazie wody.

Cena: 7,99 USD lub 11,99 CAD

Formuła: Kolor jest zaskakująco kryjący, czego nie spodziewałam się po lakierze na bazie wody. Szczerze mówiąc, myślałam, że będą się nakładać jak farba wodna! Instrukcje mówią, aby nałożyć 2-3 cienkie warstwy. Ja nałożyłam 3 warstwy. Nakłada się dość równomiernie, ale wysycha smugami, gdzie można zobaczyć pociągnięcia pędzla i linie dopiero po wyschnięciu.

Ten kolor zdecydowanie wymaga co najmniej 3 warstw, aby zminimalizować wygląd pociągnięć pędzla, które są widoczne i zauważalne, gdy przyjrzysz się bardzo uważnie i osobiście. Pociągnięcia pędzla nie są widoczne w aparacie.

Piggy Paint sugeruje, aby uzyskać maksymalną odporność na odpryski, wysuszyć wypolerowane paznokcie przez 1 minutę na ciepłym ogniu / niskim ustawieniu dmuchawy. Spróbowałam wysuszyć paznokcie na jednej ręce i okazało się, że pociągnięcia pędzla są mniej zauważalne w porównaniu do drugiej ręki, gdzie suszyłam paznokcie na powietrzu przez 60 sekund.

Zaskoczyło mnie również to, że czas schnięcia lakieru na bazie wody był stosunkowo taki sam jak w przypadku tradycyjnego lakieru do paznokci.

Test trwałości: Niestety, lakier Piggy Paint's Let's Flamingle wytrzymał na moich paznokciach tylko 1 dzień zanim zaczął odpryskiwać. Zaleca się nakładanie lakieru przed snem, aby mógł całkowicie utwardzić się przez noc.

Uwagi: Ogólnie rzecz biorąc, jestem pod wrażeniem i byłam mile zaskoczona aplikacją, kolorem, czasem schnięcia i ostatecznym wyglądem wodnego lakieru do paznokci Piggy Paint. Myślę, że jest to dobra alternatywa dla dzieci zamiast lakierów na bazie rozpuszczalników i jeśli nie masz nic przeciwko dodatkowym krokom suszenia paznokci i wymaganiu co najmniej 3 warstw lakieru.

Jedynym minusem było to, że nie utrzymywał się zbyt długo, nawet z topem na bazie wody (recenzja topu wkrótce).

Myślę, że dzieci są bardziej zainteresowane doświadczeniem malowania paznokci jak w salonie niż tym, jak długo kolor utrzymuje się przed odpryskiwaniem. Zdecydowanie polecam więc popołudniowe malowanie paznokci z dziećmi przy użyciu lakierów na bazie wody Piggy Paint!

Piggy Paint twierdzi, że ich lakiery są niskozapachowe lub praktycznie bezwonne i przyznaję, że nie mają chemicznego zapachu, jaki ma tradycyjny lakier do paznokci, ale Piggy Paint pachnie bardziej jak farba do prac artystycznych i rzemieślniczych.

Wszystkie lakiery Piggy Paint są na bazie wody, wolne od okrucieństwa, nietoksyczne, wyprodukowane w USA.

Składniki: Woda, kopolimer akrylanów, olej neem.

Może zawierać następujące barwniki (w zależności od odcienia): Red 34 Lake, ultramaryny, tlenek żelaza, dwutlenek tytanu, mika, czerwień 28, żółcień 10, fiolet 2, siarczek cynku/miedź, miedź płatkowa, pomarańcz 5 i czerwień 22.

Gdzie kupić? Ja kupiłam swoją na Well.ca, Piggy Paint można również kupić na Amazon (USA) i Amazon (CA).

PR czy zakupiony? Kupiłam ten lakier do paznokci w Well.ca

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

Wyglądaj naturalnie, zaufaj kosmetykom mineralnym!

Lorem ipsum dolor sit amet bold font adipiscing elit. Proin vel "italics mauris con lacinia dapibus" sit amet neque. Praesent scelerisque underline amet ante suscipit et aliquet magna fringilla. Bold itallic a purus ut justo.

Powiązane wpisy