Czy Pond's (Unilever) jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Pond's NIE jest Cruelty-Free!

Pond's zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo.

Polityka Pond's dotycząca testów na zwierzętach

Pond's twierdzi na swojej stronie internetowej, że używa nauki, a nie zwierząt, aby zapewnić bezpieczeństwo swoich produktów, jednak nie jest to wystarczająca informacja, abyśmy mogli zaklasyfikować Pond's lub jakąkolwiek inną markę jako wolną od okrucieństwa według naszych standardów.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu przedstawiający to, co jest obecnie napisane na stronie internetowej Pond's:

Testy na zwierzętach w przypadku kosmetyków mogą mieć miejsce na różnych etapach rozwoju produktu, w tym na poziomie składników, i często są przeprowadzane przez inne osoby, a nie samą firmę kosmetyczną. Dlatego też zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie produktów wolnych od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i osoby trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Oświadczenie firmy Pond's, że nie uważa ona testów na zwierzętach za konieczne, nie jest dla nas wystarczającą informacją, aby zaklasyfikować Pond's jako wolną od okrucieństwa zgodnie z naszymi standardami.

Zwróciłam się więc do firmy Pond's z prośbą o więcej informacji na temat ich polityki dotyczącej testów na zwierzętach. Dokładniej, chciałem wiedzieć, czy zlecają lub pozwalają innym testować, nie tylko ich gotowe produkty, ale ich składniki, na zwierzętach, w tym podczas sprzedaży w krajach, które wymagają testów na zwierzętach (jak w Chinach kontynentalnych).

"Dziękujemy za kontakt z firmą Ponds. Nie testujemy naszych produktów na zwierzętach i jesteśmy zaangażowani w zakończenie testów na zwierzętach.

Unilever przestrzega unijnych zakazów testowania kosmetyków na zwierzętach od 2004 roku i popiera apele o wprowadzenie podobnych zakazów na całym świecie. Aby dowiedzieć się więcej o naszym stanowisku i naszej pracy nad podejściem bez udziału zwierząt, proszę odwiedzić naszą stronę internetową: www.unilever.com/sustainable-living/what-matters-to-you/developing-alternative-approaches-to-animal-testing.html."

Na podstawie ich odpowiedzi okazuje się, że Pond's ma taką samą politykę testowania na zwierzętach jak Unilever.

A na stronie korporacyjnej Unilevera, oficjalne oświadczenie Unilevera dotyczące testowania na zwierzętach stwierdza:

"Sporadycznie, w całym szerszym portfolio marek Unilever, składniki, których używamy, nadal muszą być testowane przez dostawców zgodnie z prawem, aby spełnić wymagania regulacyjne na niektórych rynkach; a niektóre organy rządowe testują pewne produkty na zwierzętach w ramach swoich przepisów".

Zarówno Unilever jak i Pond's stwierdzają, że nie testują swoich produktów na zwierzętach, ale pozwalają swoim dostawcom składników lub organom rządowym na testowanie na zwierzętach, gdy wymaga tego prawo.

Prawdziwie wolne od okrucieństwa marki nigdy nie pozwolą, aby ich produkty lub składniki były testowane na zwierzętach. Firmy wolne od okrucieństwa stosują politykę, zgodnie z którą, jeśli prawo wymaga testowania na zwierzętach, odmawiają sprzedaży swoich produktów w takich warunkach.

Na przykład, importowane kosmetyki sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych są wymagane przez chińskie prawo do testowania na zwierzętach przy rejestracji. Dlatego też prawdziwie wolne od okrucieństwa marki zdecydowały się nie sprzedawać w Chinach, aby pozostać wiernymi swojej polityce zakazu testowania na zwierzętach.

Niestety, Unilever i Pond's twierdzą, że pozwolą na testowanie swoich produktów i składników na zwierzętach, jeśli będzie tego wymagało prawo. Z tych powodów Pond's NIE jest wolny od okrucieństwa.

Polityka cruelty-free

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy wolną od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach, także wtedy, gdy wymaga tego prawo.

Zobacz poniżej naszą pełną listę kontrolną cruelty-free. Ponieważ Pond's pozwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, nie możemy zaklasyfikować tej marki jako wolnej od okrucieństwa.

Czy Pond's posiada certyfikat Cruelty-Free?

Marka Pond's nie posiada żadnego certyfikatu wolnego od okrucieństwa wydanego przez niezależne organizacje, takie jak Leaping Bunny czy PETA.

Ponieważ marka Pond's nie posiada certyfikatu cruelty-free wydanego przez stronę trzecią, nikt nie sprawdza ani nie potwierdza zobowiązań i twierdzeń Pond's cruelty-free.

Czy firma Pond's jest własnością spółki dominującej, która nie stosuje zasad cruelty-free?

Tak. Właścicielem marki Pond's jest Unilever, korporacja macierzysta, która w 2022 roku nadal prowadzi testy na zwierzętach.

Niektórzy wolni od okrucieństwa konsumenci mogą zdecydować się na zakup i wspieranie wolnych od okrucieństwa marek należących do korporacji macierzystych, które przeprowadzały testy na zwierzętach, ponieważ mają nadzieję, że w ten sposób przekonają firmę macierzystą do stania się wolną od okrucieństwa.

Jednak w tym przypadku marka Pond's NIE jest wolna od okrucieństwa, podobnie jak jej firma macierzysta, Unilever.

Czy Pond's jest wolny od okrucieństwa?

Podsumowując, Pond's zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. Dlatego NIE uznajemy Pond ' s za markę cruelty-free.

Obecnie Pond's znajduje się na naszej liście marek do unikania - testowanych na zwierzętach.

Czy produkty Pond's są wegańskie?

Pond's nie twierdzi, że oferuje opcje przyjazne dla wegan, ani nie wprowadza ich na rynek. A ponieważ Pond's angażuje się w testy na zwierzętach, nie uważamy, aby cokolwiek sprzedawane lub produkowane przez Pond's było wegańskie.

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów etycznego słonia, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach nigdzie na świecie. Nie mogą też zawierać żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla Pond's

Chcesz przejść na produkty wolne od okrucieństwa? Oto kilka marek wolnych od okrucieństwa, które warto sprawdzić:

  • Acure
  • Versed
  • Bliss
  • The Inkey List
  • ELF Cosmetics
  • The Ordinary *własność Estee Lauder

Sprawdź też nasz przewodnik po niedrogich markach Cruelty-Free & Vegan Skincare!

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

Wyglądaj naturalnie, zaufaj kosmetykom mineralnym!

Lorem ipsum dolor sit amet bold font adipiscing elit. Proin vel "italics mauris con lacinia dapibus" sit amet neque. Praesent scelerisque underline amet ante suscipit et aliquet magna fringilla. Bold itallic a purus ut justo.

Powiązane wpisy