Najlepsze sposoby sporządzania kosmetyków mineralnych

metody mieszania kosmetykówWykorzystanie torebki strunowej jest jednym z najlepszych i najbardziej podstawowych sposobów na sporządzanie kosmetyków mineralnych. Na samym początku dokładnie odmierzamy odpowiednie ilości składników i przesypujemy je do torebki, po czym szczelnie zamykamy. Następnie musimy wykazać się pewną cierpliwością, bowiem składniki takie mogą wymagać kilkunastominutowego, dokładnego rozcierania w palcach; w czasie tej czynności składniki należy od czasu do czasu przesypywać. Metoda ta sprawdzi się zdecydowanie najlepiej w przypadku, kiedy chcemy przygotować nieco mniejszą ilość danego kosmetyku. Nie warto korzystać z niej, jeżeli wśród składników znajdują się jakiekolwiek pigmenty matowe – takie rzeczy są bardzo odporne na rozcieranie w ten sposób, przez co kosmetyki mogą potem pozostawiać niezbyt estetyczne smugi na skórze. Najlepiej sprawdzi się ona do przygotowywania kosmetyków takich jak róże, cienie, bronzery czy niektóre pudry i podkłady.

Stosunkowo prostą i bardzo skuteczną metodą jest rozcieranie składników w moździerzu. W tym przypadku niezwykle ważną kwestią powinna być sama kolejność dodawania poszczególnych składników. Na samym początku dodajemy te substancje które mają tendencję do zbrylania – przede wszystkim węglan wapnia oraz pigmenty matowe. Później przychodzi kolej na następne półprodukty; sam główny wypełniacz warto jednak zostawić na koniec i nie dodawać od razu całej jego objętości. Możemy zrobić to potem, już w torebce strunowej. W porównaniu z pierwszą metodą, moździerz jest znacznie skuteczniejszy i bardziej zaawansowany. Pozwala on na dokładne rozprowadzenie pigmentów, dzięki czemu kosmetyki nie pozostawiają potem żadnych smug na skórze. Warto jednak unikać ucierania w nim kolorowych mik, jeśli zależy nam na uzyskaniu efektu błyszczących kosmetyków. Ten sposób mieszania może bowiem prowadzić do ich matowienia.

jak zrobić kosmetyki mineralneNajlepszą i jednocześnie najbardziej zaawansowaną metodą jest mieszanie składników w młynku. Również i w tym przypadku musimy uważać na kolejność dodawania do siebie poszczególnych składników – na samym początku powinny to być te rzeczy, które mają tendencję do zbrylania. Pigmenty matowe warto rozetrzeć wcześniej w moździerzu, bowiem dzięki temu nie będą one aż tak mocno przylegały do ścianek młynka. Najlepszą metodą jest włączanie młynka jedynie na krótkie, jednosekundowe serie – w taki sposób unikniemy spalenia niektórych składników.

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

Wyglądaj naturalnie, zaufaj kosmetykom mineralnym!

Lorem ipsum dolor sit amet bold font adipiscing elit. Proin vel "italics mauris con lacinia dapibus" sit amet neque. Praesent scelerisque underline amet ante suscipit et aliquet magna fringilla. Bold itallic a purus ut justo.

Powiązane wpisy