Czy eos jest wolny od okrucieństwa i wegański?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Produkty eos cruelty-free można znaleźć na evolutionofsmooth.com, Amazon, Ulta, Target, Walmart i Well.ca.

eos jest cruelty-free

Firma eos potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują swoich produktów na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów uważamy, że eos jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z oficjalnego oświadczenia firmy eos dotyczącego testów na zwierzętach:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane w przypadku większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Ale eos nie prowadzi już sprzedaży w Chinach. Marka posiada teraz certyfikat Leaping Bunny cruelty-free!

Marka niedawno potwierdziła mi to w odpowiedzi e-mailowej (7 listopada 2020 r.):

"Nie sprzedajemy naszych produktów w Chinach. Jesteśmy dumni, że otrzymaliśmy certyfikat cruelty-free w ramach programu Leaping Bunny. Certyfikat ten oznacza, że my i nasz łańcuch dostaw nie przeprowadzamy, nie zlecamy, nie opłacamy ani nie zezwalamy na żadne testy na zwierzętach dotyczące naszych składników, receptur lub gotowych produktów".

Firma eos sprzedawała swoje produkty w Chinach i twierdziła, że ponieważ produkty te są wytwarzane w Chinach, była w stanie ominąć chińskie wymagania dotyczące testów na zwierzętach przed wprowadzeniem na rynek.

Chociaż firma eos była w stanie ominąć chińskie wymogi dotyczące testów na zwierzętach przed wprowadzeniem do obrotu, wytwarzając swoje produkty w Chinach, jej produkty nadal były zagrożone testami na zwierzętach po wprowadzeniu do obrotu. W tym przypadku chińscy urzędnicy ściągają produkty z półek sklepowych i testują je na zwierzętach. Często odbywało się to bez wiedzy lub zgody firmy. Z tych powodów eos został uznany za markę Grey Area według naszych standardów cruelty-free.

Na wypadek, gdybyś był ciekawy, poniżej znajduje się fragment odpowiedzi e-mailowej, którą otrzymałem od eos w zeszłym roku, 19 września 2019 r:

"Dziękujemy za zainteresowanie firmą eos i tą ważną sprawą. Nie testujemy naszych produktów ani składników na zwierzętach i nie prosimy ani nie wymagamy od naszych dostawców przeprowadzania testów na zwierzętach. Produkty eos sprzedawane w Chinach są tam wytwarzane przy użyciu lokalnych składników i nie muszą być poddawane testom na zwierzętach".

Jednak w 2020 r. firma eos potwierdziła, że nie prowadzi już sprzedaży w Chinach. Oznacza to, że ich produkty nie są już narażone na ryzyko testowania na zwierzętach w Chinach. A fakt, że eos uzyskał certyfikat Leaping Bunny, jest OGROMNY!

Leaping Bunny ma najbardziej rygorystyczne standardy w branży, jeśli chodzi o weryfikację i audyt polityki marek w zakresie testów na zwierzętach. Tak więc fakt, że eos dobrowolnie przeszedł przez obszerny proces certyfikacji LB, daje mi pewność i pewność, że eos jest teraz wolny od okrucieństwa!

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Określenie "Cruelty-Free" jest jednak zwykle używane w znaczeniu braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie cruelty-free, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje to, że sama marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

eos nie jest w 100% wegański

"Wegański" w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku eos nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Ale mają kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Jak sprawdzić, które produkty eos są wegańskie?

eos twierdzi, że ich kryształowa kolekcja balsamów do ust, kremy do golenia i wszystkie nasze balsamy są wegańskie.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej eos na temat jej wegańskich produktów:


Zasady wegańskie

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej ani prawnej definicji etykiety "Vegan". Jest ona jednak zwykle używana w kontekście opisywania czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre powszechne produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach obejmują karmin, lanolinę, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki perłowe lub jedwabne, glicerynę pochodzenia zwierzęcego, keratynę i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej jest zapytać firmę i producentów, aby upewnić się, że składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

Wyglądaj naturalnie, zaufaj kosmetykom mineralnym!

Lorem ipsum dolor sit amet bold font adipiscing elit. Proin vel "italics mauris con lacinia dapibus" sit amet neque. Praesent scelerisque underline amet ante suscipit et aliquet magna fringilla. Bold itallic a purus ut justo.

Powiązane wpisy