Czy produkty Living Proof (Unilever) są wolne od okrucieństwa i wegańskie?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Produkty wolne od okrucieństwa Living Proof można znaleźć na livingproof.com, Sephora, Ulta, Cult Beauty i Amazon.

Living Proof jest * wolny od okrucieństwa

Living Proof potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Zgodnie z naszymi standardami uważamy, że Living Proof jest *Cruelty-Free.

*Living Proof jest własnością Unilever, korporacji, która NIE jest wolna od okrucieństwa, ponieważ zezwala niektórym swoim markom na testowanie na zwierzętach.

To twój wybór, czy chcesz wspierać lub bojkotować marki cruelty-free należące do firmy macierzystej, która nie jest cruelty-free. Nie ma na to "dobrej" lub "złej" odpowiedzi. Zachęcam do robienia tego, z czym czujesz się komfortowo, ale uważam, że ważne jest, aby ujawnić, że Unilever jest właścicielem Living Proof.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Living Proof na temat jej polityki testowania na zwierzętach:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Firma Living Proof potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego też nie jest zobowiązana do przeprowadzania testów na zwierzętach.

"Nie, nie prowadzimy sprzedaży w Chinach kontynentalnych".

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane w przypadku większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityki wolne od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Określenie "Cruelty-Free" jest jednak zwykle używane w celu zasugerowania braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free firmy za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje to, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Living Proof nie jest w 100% wegański

"Wegański" w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub konkretny produkt jest wegański.

W przypadku Living Proof nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Ale mają kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Jak sprawdzić, które produkty Living Proof są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Living Proof są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej. Ponadto możesz robić zakupy z ich listy produktów wegańskich na tej stronie: https://www.livingproof.com/shop/more-ways-to-shop/vegan-products/

Wegańska lista produktów Living Proof

Kiedy zapytałem Living Proof, które z ich produktów do pielęgnacji włosów są odpowiednie dla wegan i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych, odpowiedzieli mi, że wszystkie ich produkty są wegańskie, z wyjątkiem kilku, które zawierają wosk pszczeli i/lub lanolinę.

"Nasi naukowcy dokładają wszelkich starań, aby opracowywać wysoce skuteczne produkty. Wszystkie z nich są wegańskie, z wyjątkiem kilku, które wykorzystują wosk pszczeli PEG-8 (pochodzący od pszczół) i/lub C10-40 Isoalkylamidopropylethyldimonium Ethosulfate (baza lanoliny z wełny jagnięcej). Te produkty to nasze:"

  • Amp - nie wegański
  • Krem definiujący loki - nie wegański
  • Curl Detangling Rinse - nie wegański
  • No Frizz Weightless Styling Spray - niewegański
  • Perfect hair Day (PhD) 5-in-1 Styling Treatment - niewegański
  • Perfect hair Day (PhD) Night Cap Overnight Perfector - niewegański
  • Prime Style Extender - niewegański
  • Restore Mask Treatment - produkt niewegański

Zasady wegańskie

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej ani prawnej definicji etykiety "Vegan". Jest ona jednak zwykle używana w kontekście opisywania czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre powszechne produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach obejmują karmin, lanolinę, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki perłowe lub jedwabne, glicerynę pochodzenia zwierzęcego, keratynę i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej jest zapytać firmę i producentów, aby upewnić się, że składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie wytwarzane są produkty Living Proof?

Zapytałem Living Proof, gdzie produkowane są ich produkty, a oni powiedzieli mi:

"Nasze produkty są wytwarzane w USA".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć wolny od okrucieństwa i wegański status Living Proof, a wybierając razem cruelty-free, możemy raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

Wyglądaj naturalnie, zaufaj kosmetykom mineralnym!

Lorem ipsum dolor sit amet bold font adipiscing elit. Proin vel "italics mauris con lacinia dapibus" sit amet neque. Praesent scelerisque underline amet ante suscipit et aliquet magna fringilla. Bold itallic a purus ut justo.

Powiązane wpisy